Yılbaşında en çok konuşan il: İstanbul

Yılbaşında en çok konuşan il: İstanbul
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.01.2023
Düzenleme: 06.01.2023 10:17
100
A+
A-

Vodafone müşterileri, 2 günlük yılbaşı tatilinde 489 milyon dakika konuştu, 56 milyon SMS gönderdi ve 22 milyon GB mobil internet kullandı. Vodafone’luların mobil internet kullanımı ise geçen yıla göre yüzde 22 arttı. Yılbaşında en çok konuşan illerde ise İstanbul birinci sırada yer aldı.

Türkiye genelinde 25,3 milyon mobil müşterisi bulunan Vodafone’un yılbaşı tatili süresince gerçekleşen GSM trafiğine ilişkin açıkladığı verilere göre; kullanıcılar 31 Aralık 2022 ve 1 Ocak 2023 tarihlerini kapsayan 2 günde toplam 489 milyon dakika konuştu, 56 milyon SMS gönderdi ve 22 milyon GB mobil internet kullandı. 

MOBİL İNTERNET KULLANIMINDA YÜZDE 22 ARTIŞ

Vodafone’luların yılbaşı tatili süresince mobil internet kullanımı geçen yıla göre yüzde 22 arttı. Vodafone’lular, yılbaşında sosyal medya, video ve TV uygulamalarında toplam 17,3 milyon GB, iletişim uygulamalarında ise 1,3 milyon GB kullandı. Yılbaşı tatilinde Vodafone müşterilerinin sesli görüşme sayısı ise 746 milyon oldu. 

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şunları söyledi:

“Vodafone olarak, müşterilerimize dijital dünyanın olanaklarını en iyi deneyimle sunmaya devam ediyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da dijital teknoloji çözümlerimiz ve geniş kapsama gücümüz ile yeni yıl kutlamalarında müşterilerimizin yanında olduk ve kesintisiz iletişim ihtiyaçlarını karşıladık. Müşterilerimiz yılbaşı tatilinde toplam 489 milyon dakika, 56 milyon SMS ve 22 milyon GB mobil internet kullandı. Bu vesileyle, herkesin yeni yılını kutluyoruz.”

TOBİ VE VODAFONE YANIMDA’YA İLGİ YÜKSEK OLDU 

Vodafone’un Yapay Zekâ tabanlı kişisel dijital asistanı TOBi, 2 günde toplam 850 bini aşkın kullanıcıyla 1,2 milyon sohbet gerçekleştirdi. Diğer yandan, Vodafone Yanımda uygulamasına 2 günde yaklaşık 7 milyon kullanıcı 18 milyon kez giriş yaptı. 

EN YOĞUN TRAFİK İSTANBUL’DA YAŞANDI

Yılbaşında en çok konuşan iller sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Şanlıurfa, Bursa, Antalya, Konya, Adana, Kocaeli ve Samsun olurken; en çok mobil internet kullanan iller de sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Şanlıurfa, Antalya, Konya, Kocaeli, Adana ve Gaziantep oldu. 

Vodafone’luların yılbaşında en çok aradığı ülkeler ise Almanya, KKTC ve Afganistan olurken, en çok SMS gönderilen ülkeler ise KKTC, Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya oldu. 

REKLAM ALANI