Vodafone FreeZone’dan gençlere 12 yılda 280 milyon lira yatırım

Vodafone FreeZone’dan gençlere 12 yılda 280 milyon lira yatırım
REKLAM ALANI
Yayınlama: 29.12.2022
102
A+
A-

Vodafone, 2022’de FreeZone markasıyla gençlerin ilgi alanlarını desteklemeye devam etti. Espor pazarına 6 yılda yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yapan şirket,, kendi sektöründe bu alanda ilk sırada yer aldı. 2022’de 12’nci yılını kutlayan Vodafone FreeZone’un bu süreçte gençliğe yaptığı toplam yatırım 280 milyon TL’ye yaklaştı.  

Vodafone, 2022 yılında da FreeZone markasıyla gençlerin yanında olmaya devam etti. Gençlerin en büyük tutku alanlarından espor pazarına 6 yılda yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yapan ve gaming portföyüyle 2018 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşan Vodafone FreeZone, esporu destekleyen markalar arasında kendi sektöründe ilk sırada yer aldı. Tarifelere ek GB’lar ve oyun için faydalar ile müşterilerine son 4 yılda 5 milyon TL değerinde destek veren FreeZone, 2022’de oyun portföyüne Free Fire ve Microsoft Xbox PC GamePass’i ekledi. Diğer yandan, internetinden yemeyen uygulamalar portföyünü TikTok ile genişleten Vodafone FreeZone, tüm sosyal medya hesaplarından yaptığı iletişimlerle yaklaşık 25 milyon kişiye ulaştı. Vodafone’un FreeZone platformuyla hediyeler, ek paketler ve ek verilen avantajlarla 12 yılda gençliğe yaptığı toplam yatırım 280 milyon TL’ye yaklaştı.

SEKTÖRÜMÜZDE BİRİNCİ SIRADAYIZ

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, konuya ilişkin şunları kaydetti: 

“Vodafone olarak, gençlere yönelik çalışmalarımızı 12 yıldır Vodafone FreeZone markamızla sürdürüyoruz. Bu süreçte gençliğe yaptığımız toplam yatırım 280 milyon TL’ye yaklaştı. Gençlerin en büyük tutku alanlarından espor pazarına 6 yılda yaklaşık 45 milyon TL’lik yatırım yaptık. Esporu destekleyen marka olarak baktığımızda, sektörümüzde birinci sıradayız. Gaming portföyümüzle 2018 yılından bu yana 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaştık. Gaming uygulamaları için verdiğimiz tarifelerine ek GB’ların yanı sıra FreeZone’a gelen müşterilere birçok oyun platformunda geçerli seçkin oyun içi faydalar sağlıyoruz. 2018’den bu yana yaklaşık 5 milyon TL değerinde destek verdik. 2022’de oyun portföyümüzü Free Fire ve Microsoft Xbox PC GamePass ile genişlettik. Türkiye’nin önde gelen espor kulüplerinden FUT Esports’un ana sponsoru olduk. Diğer yandan, internetinden yemeyen uygulamalar portföyümüze TikTok’u ekledik. Gençlerin dünyasında genç gibi görünen değil, kendisi genç olan bir marka olarak yer almaya devam edeceğiz.” 

REKLAM ALANI