Vali Yazıcı’dan AHENK projesi kapsamında 60’ncı okulu ziyareti

Vali Yazıcı’dan AHENK projesi kapsamında 60’ncı okulu ziyareti
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.12.2022
81
A+
A-

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA Valisi Ersin Yazıcı, eğitime yeni bir soluk getiren ‘Antalya’da Hedeflenen Eğitime Nitelik Kazandırma’ (AHENK) projesi kapsamında 60’ıncı okul ziyaretini Konyaaltı Mehmet Zeki Balcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne yaptı.

Vali Yazıcı, AHENK projesi kapsamında 60’ncı okul ziyaretini Konyaaltı Mehmet Zeki Balcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne gerçekleştirdi. Ziyarette öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Yazıcı’ya Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten ve İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan eşlik etti. Öğrencilerle kitap okuyan Vali Yazıcı, yalan, dostluk ve kitap okuma üzerine sohbet etti.

‘VALİ OLDUĞUNUZ İÇİN MEMNUN MUSUNUZ?’

Konuşmasına öğrencilerle sohbet etmeye geldiğini belirterek başlayan Vali Yazıcı, “Sizlerle sohbet etmek için buradayım. Merak ettiğiniz her şeyi bana sorabilirsiniz. Sizlere nasihat etmeye gelmedim. Ama sohbetimizin sonuna doğru bir nasihatim olacak. İnşallah hepinizin keyif aldığı bir sohbet gerçekleştireceğiz” dedi. Karşılıklı soru cevap şeklinde devam eden etkinlikte bir öğrencinin, “Vali olduğunuz için memnun musunuz?” sorusuna içtenlikle cevap veren Vali Ersin Yazıcı, “Çok sevdiğim bir işim var bu yüzden de çok memnunum. 31 yıldır çalışıyorum çalıştığım süre boyunca da iyi insanların yetişmesi için ne yapabilirim diye soran biri oldum. Bunun üzerine kafa yordum. Çünkü her şeyin doğasında insan var. Dünyada yapılan iyi ya da kötü her şey insanoğlu için yapılıyor. Ben de elimden geldiğince bu konuya katkı sunmaya çalışıyorum” şeklinde konuştu.

‘BİNLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTIM’

Ziyaret ettiği her okulda geleneksel hale gelen yalan anketini yapan Vali Ersin Yazıcı, “Antalya’da AHENK Projesi kapsamında 60’ıncı okul ziyaretimi gerçekleştirdim. Bundan önce de valilik yaptığım Rize’de yaklaşık 80, Balıkesir’de de 216 okulda bu anketi yapmıştım. Toplam 360’a yakın okulda, binlerce öğrenciye bu anketi yaptım. İlginçtir ki Rize Çayeli’de de Balıkesir Ayvalık’ta da Antalya Elmalı’da da sonuç değişmedi. Anketin sonucu her zaman sizleri en çok yalanın rahatsız ettiğini ortaya çıkardı” dedi. Vali Yazıcı, öğrencilere yalanı yaşamlarına sokmaması öğüdünde bulundu, en iyi dostun da kitap olduğunu söyledi.

Öğrencilerle sohbetinin ardından okulda görevli öğretmen ve idarecilerle de bir araya gelen Vali Yazıcı, okulun genel durumu ve faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Vali Yazıcı, öğretmenlere AHENK Projesinin önemini anlatarak projenin başarıya ulaşması noktasında desteklerinin çok önemli olduğunu vurguladı.(DHA)

FOTOĞRAFLI

REKLAM ALANI