Vali Yazıcı, LGS şampiyonlarıyla bir araya geldi

Vali Yazıcı, LGS şampiyonlarıyla bir araya geldi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.07.2023
Düzenleme: 17.07.2023 14:38
4
A+
A-

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, LGS 2023’te tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan ve Türkiye 1’incisi olan öğrenciler ve aileleriyle bir araya geldi. Şampiyonlarla gitmek istedikleri lise ve gelecek planları hakkında sohbet eden Vali Yazıcı, gençlere kitap okumaları ve spor yapmaları tavsiyesinde bulundu.

Vali Ersin Yazıcı, 4 Haziran 2023’te gerçekleştirilen ve 1 milyon 200 binin üzerinde öğrencinin girdiği Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında tüm soruları doğru cevaplayarak 500 tam puan alan ve Türkiye 1’incisi olan Antalyalı şampiyonlarla ve aileleriyle bir araya geldi. Öğretmenevinde gerçekleştirilen buluşmaya Vali Yazıcı’nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, LGS’de tam puan alarak Türkiye 1’incisi olan 26 öğrenci, aileleri, okul müdürleri ve öğretmenleri katıldı.

Program başında öğrencilerle gitmek istedikleri liseler ve gelecek hedefleri hakkında sohbet eden Vali Yazıcı, “Sizler geleceğimizin teminatı, ülkemizin aydınlık yarınlarısınız. Başarınız bizleri çok gururlandırdı. İnşallah bu başarılarınıza lise döneminde de devam edeceksiniz. Fakat derslerinizin yanında kitap okumayı ve spor yapmayı asla bırakmayın” dedi.

Konuşmasının ardından vali, LGS 2023’te 500 tam puan alarak dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim edip, aileleri ve öğretmenleri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

12 − 12 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.