Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 178. yılı Taksim’de kutlandı

Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 178. yılı Taksim’de kutlandı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.04.2023
Düzenleme: 06.07.2023 14:35
76
A+
A-

TÜRK Polis Teşkilatının 178’inci kuruluş yıl dönümü, Cumhuriyet Anıtı’nda yapılan törenle kutlandı.

10 Nisan Türk Polis Teşkilatının kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle saat 10.00’da Cumhuriyet Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene, İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Gözen, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, polis müdürleri ve polis birimleri temsilcileri katıldı. İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Taksim Cumhuriyet Anıtı’na çelenk bıraktı. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

TURK POLIS TESKILATININ 178’INCI KURULUS YIL DONUMU, CUMHURIYET ANITI’NDA YAPILAN TORENLE KUTLANDI. FOTO: HASAN YILDIRIM/ISTANBUL,(DHA)

İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş burada yaptığı konuşmada “Türk Polis Teşkilatının 178’inci kuruluş yıl dönümü münasebetiyle düzenlemiş olduğumuz programa hoş geldiniz. Ülkemizin huzur ve güvenliği, vatandaşımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, devlet otoritesini korumak gibi önemli ve tarihi görevler üstlenen Türk Polis Teşkilatımız kurulmuş olduğu 10 Nisan 1845 tarihinden bugüne edinmiş olduğu bilgi, beceri ve tecrübeyle kendini geliştirerek ve yenileyerek dünyanın en modern teşkilatları arasında yer almıştır. Yaklaşık 18 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük metropol şehirleri arasında yer alan İstanbul’umuzun asayişini temin etmek, toplumun birlik ve beraberliğini muhafaza etmek için gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeksizin fedakarca görev yapan bir polis teşkilatı olarak huzurunuzdayız” dedi. Toplu fotoğraf çekiminin ardından tören sonlandı. (DHA)

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

two + twenty =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.