TTB’den yeni düzenlemeye tepki

TTB’den yeni düzenlemeye tepki
REKLAM ALANI
Yayınlama: 14.12.2022
93
A+
A-

Antalya Tabip Odası, Türk Tabipleri Birliği (TTB) yasasını değiştirmeye yönelik kanun teklifine tepki gösterdi.

Antalya Tabip Odası, Türk Tabipleri Birliği (TTB) yasasını değiştirmeye yönelik kanun teklifine yaptıkları açıklamayla tepki gösterdi.

“HİÇBİR SİYASİ İKTİDAR PARTİSİ BİZE GERİ ADIM ATTIRAMAYACAK”

TTB’nin çağrısıyla ülke genelinde birçok tabip odalarının eş zamanlı yaptığı açıklamayı Antalya’da Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Taha Karaman okudu.

“Halkın sağlığı, hekimlerin hakları, toplum yararı için kılını kıpırdatmayanların, hekimlerin meslek örgütü yasası hakkında söz etmeye hakkı yok” diyen Karaman, açıklamasında şunları söyledi: *Son dönem TTB Merkez Konseyi Başkanımız Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı üzerinden başlatılan algı yönetiminin asıl hedefi, tüm meslek birliklerinin iktidarın istediği şekilde hareket etmesini sağlamak ya da etkisizleştirilmesidir.

*Bunu her birlik için ayrı yöntemler ortaya koyarak yürüttüklerini görmekteyiz. Ancak bilinmelidir ki, TTB halkın sağlığı, toplumun yararı için doğruyu söylemekten asla vazgeçmemiştir ve bundan sonra da vazgeçmeyecektir.

*Tehdit ediliyor olsak bile tıbbi bilgimizi, insan haklarını ve bireysel özgürlükleri çiğnemek için kullanmayacağız. Toplum için mücadele veren emek-meslek örgütlerini denetim altına almak isteyen iktidar çevrelerinin siyasi ajandasının üst sıralarında TTB yer alıyor olabilir ama, dün olduğu gibi yarın da hekimler ve emek-meslek örgütleri hekimlerin emeğine ve geleceğine sahip çıkacaktır.

*Biz topluma sağlıkların, hekimlerde emeklerini korumak için söz verdik. Hiçbir siyasi iktidar partisi bize geri adım attıramayacak.

*Türk Tabipleri Birliği, kimim iktidarda olduğuna bakmadan, geçmiş dönemlerde olduğu gibi bugün de hekimler için hekimlerle birlikte mücadelesine devam edecektir. Hekimler susmaz, TTB susturulamaz.

REKLAM ALANI