Taşınacaklara yeni nesil çözüm: Kiralık eşya depolama odaları

Taşınacaklara yeni nesil çözüm: Kiralık eşya depolama odaları
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.01.2023
87
A+
A-

Bahçeşehir Üniversitesi Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi’nin (BETAM) ‘Kiralık Konut Piyasası Görünümü Aralık 2022’ araştırmasına göre geçtiğimiz kasım ayında kira fiyatları metrekare başına ortalama 67 TL’ye yükseldi. Bu oran yıllık kira artışı olarak İstanbul’daki konutlara yüzde 147,7, Ankara’da yüzde 150, İzmir ise yüzde 160 şeklinde yansıdı. Büyük şehirlerde ikamet edenler, yüksek kiralar karşısında eşyalarını depoya koyarak farklı şehirlere ya da küçük evlere taşınmayı tercih etmeye başladı.

Geride bırakılan 2022 senesindeki kira artışları, birçok vatandaşı 2023 boyunca bu durumdan nasıl daha az etkileneceğine dair alternatif çözüm arayışlarına yönlendirdi. 40 yılı aşkın süredir depolama hizmetleri de sunan Göztepe Nakliyat, tüm müşterilerine her bütçe ve ihtiyaca uygun, modern depolama tesisleriyle yardımcı oluyor.

Göztepe Nakliyat Global Lojistik CEO’su Ulaş Gümüşoğlu, konuya dair şu değerlendirmeleri paylaştı:

“Özellikle büyük şehirlerde gün geçtikçe artan kira maliyetleri, vatandaşları farklı çözüm alternatiflerine yönlendiriyor. Birçok kişi artık eşyalarını depolarda saklayarak ya şehir dışına ya da daha küçük evlere taşınıyor. Biz de 40 yılı aşkın süredir depolama sektöründe hizmet veriyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana ‘depo oda’ sistemiyle otel konforunda, en az banka kasası kadar güvenli ve ev kadar hijyenik depolama alanlarımızda eşyaların saklanmasını sağlıyoruz.”

HER İHTİYACA GÖRE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ DEPOLAMA ALANI SUNUYORLAR

Eşya depolama hizmetini modern tesis yöntemiyle gerçekleştirdiklerini belirten Gümüşoğlu, “Geliştirdiğimiz ev eşyası depolama modeliyle sektörümüzdeki diğer oyunculara örnek oluyoruz. 6,5 ila 100 metreküp arası değişen hacimlerde ve sayısı bini aşan depolama tesislerimizle, kullanıcıların her boyuttaki ihtiyacını karşılıyoruz. Taşınma sürecinin yanı sıra müşterilerimizin yüksek güvenlik sistemi oluşturduğumuz depo odalarımıza gün içerisinde gelerek evrak da alıp bırakabilmesine, saklamasına olanak tanıyoruz. Kişiye özel tasarlanmış depo odalarımız kira kontratına bağlı olarak da uzun yıllar kullanılabiliyor” diye konuştu.

DEPO ODALARDA YÜKSEK GÜVENLİK SİSTEMİ HAKİM

Depo odalarda 7/24 güvenlik personellerinin bulunduğunun altını çizen Ulaş Gümüşoğlu, “Haşere önleyici ultrasonik sistemler, ortam nemini kontrol eden cihazlar ve Cctv kameralarla donatılmış depolama tesislerinde üst seviyede güvenlik tedbirleri uyguluyoruz. Yetkin güvenlik personelimiz, sorumlu oldukları bölgelere sürekli olarak güncellenen şifrelerle giriş yapıyor. Yangın dedektörleri ve güvenlik merkezlerine bağlı alarm sistemleri kesintisiz şekilde işlev görüyor. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerde ülkemizde ilklere imza atmak için çalışmalarımıza süratle devam ediyoruz” dedi.

REKLAM ALANI