SÜT ÜRETİCİLERİNE SÜT SOĞUTMA TANKI HİBESİ

SÜT ÜRETİCİLERİNE SÜT SOĞUTMA TANKI HİBESİ
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.06.2023
30
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi, çiğ sütün sağımdan sonra soğuk zincirinin sağlanması amacıyla Elmalı’nın Akçaeniş Mahallesi Süt Üreticileri Kooperatifi’ne 6 tonluk süt soğutma tankı hibe etti. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, süt üreticilerine süt soğutma tankı desteği sağladı. Sıcak olarak sağılan sütün besin değerini yitirmemesi ve sağlıklı bir şekilde toplanması için Elmalı Akçaeniş Mahallesi’nde bulunan süt üreticileri kooperatifine 6 tonluk süt soğutma tankı verildi. 

Akçaenişli süt üreticisi Cafer Akçakaya, “Akçaeniş Mahallemizin süt üreticisinin tamamına yakını bu tanktan faydalanıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin bize kazandırdığı süt tankına çok ihtiyacımız vardı. Türkiye’nin en kaliteli soğutma tankını bize kazandırdılar. Her sabah erken saatlerde buraya gelip sütlerimizi teslim ediyoruz. Son sistem süt soğutma tankını bizlere kazandırdıkları için Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek teşekkür ediyorum” dedi. 

Antalya Büyükşehir, Elmalı ilçesinde tohum, fidan, hamur karma makinesi, süt soğutma tankı gibi makine ve teçhizat desteklerinin yanı sıra çiftçilere eğitimler vererek de katkı sağlıyor.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

seventeen + twenty =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.