CHP Antalya’dan Milletvekili Seçilen Sururi Çorabatır Kimdir?

CHP Antalya’dan Milletvekili Seçilen Sururi Çorabatır Kimdir?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 02.05.2023
Düzenleme: 16.05.2023 11:21
168
A+
A-

Sururi Çorabatır, CHP Antalya’dan Milletvekili oldu. Peki, CHP Antalya Milletvekili seçilen Sururi Çorabatır kimdir? Sururi Çorabatır kaç yaşında, nereli?

Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kaldı ve birinci tur ile birlikte yapılan milletvekilliği seçiminin sonucunda ise partilerin milletvekilleri belli oldu. Yoğun geçen çalışmaların ardından, CHP’nin Antalya milletvekillerinden biri de Sururi Çorabatır oldu. Sururi Çorabatır’ın yaşamı ve kariyeri de en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. ”CHP Antalya Milletvekili seçilen Sururi Çorabatır kimdir? Sururi Çorabatır kaç yaşında, nereli?” gibi sorular ilk sıralarda yer alıyor. İşte Sururi Çorabatır hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar Portakal Haber‘de…

Sururi Çorabatır Kimdir? Çorabatır Kaç Yaşında, Nereli?

Sururi Çorabatır 1966 yılında İstanbul’un Üsküdar ilçesinde doğmuştur. Babasının mesleği subaydır. Bu nedenle İstanbul, Edremit, Diyarbakır, Kıbrıs ve Ankara illerinde ilkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamladı. Üniversite eğitimine devam ederken ise iş hayatının en önemli sektörleri arasında yerini alan turizm sektörünü tercih etti. Böylece de kariyer yaşamına 1984 yılında Ankara’da başladı. Sururi Çorabatır evli ve 3 çocuk babasıdır.

Çorabatır’ın Kariyer Hayatı

Sururi Çorabatır Polonya Fahri Konsolosu olarak 7 yıldır görevini devam ettirmektedir. Ayrıca, Türkiye’deki turizminin yükselmesi ve uluslararası düzeyde tanınması için de çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Üstelik, Sururi Çorabatır, 2019 yılından bu yana Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev almaktadır. Çorabatır aynı zamanda milletvekili adayı gösterildiği Antalya’da Fahri Konsolosu olarak görev yapmaktadır.

CHP Milletvekili Adayı Sururi Çorabatır

Kariyer yaşamında koşar adımlarla ilerleyen Çorabatır, 1990’dan bugüne dek Antalya’nın Manavgat ilçesinde çeşitli turizm işletmelerinin yönetim kurulu başkanlığını da yaptı. Ayrıca, Çorabatır kendi şirket faaliyetlerini de yürütmektedir. Tüm bunlara ek olarak ise, Manavgat Titreyengöl Otelciler Birliği, Side Manavgat Otelciler Birliği, Evrenseki Otelciler Birliği, Matap Altyapı Birliği Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği, Antalyaspor Yönetim Kurulu üyeliği de yapmaktadır.

Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı Danışma Kurulu üyeliği, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Turizm Sektör Meclis Başkanlığı’nı da 3 yıldır sürdürmektedir. Kısacası, Çorabatır, Antalya başta olmak üzere hem yerelde hem de uluslararasında tanınması için spor, ürün geliştirme ve sağlık turizmi alanlarında çalışmalar yürütmektedir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

five × 3 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.