Safiye Soyman MS hastalığıyla mücadele eden oğlu Harun’un son halini paylaştı

Safiye Soyman MS hastalığıyla mücadele eden oğlu Harun’un son halini paylaştı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.07.2023
7
A+
A-

62 yaşındaki Türk Sanat Müziği sanatçısı Safiye Soyman’ın oğlu Harun, 24 yıldır MS (Multipl Skleroz) hastalığıyla mücadele ediyor. Safiye Soyman son olarak sosyal medya hesabından sağlık durumu merak edilen oğlu Harun’u paylaştı.

Safiye Soyman, henüz 13 yaşında, görücü usulü tanışıp 15 gün nişanlı kaldığı Ziya Akaröz ile evlenmişti. 1985’te Akaröz’den boşanan şarkıcının, Ümran Erler adında bir kızı (1975) ve Harun (1977) adında bir oğlu bulunuyor. Geçtiğimiz yıl nisan ayında ‘2. Sayfa’ programına konuk olan 61 yaşındaki Türk Sanat Müziği sanatçısı, 24 yıldır MS’le mücadele eden oğlu Harun (45) hakkında açıklama yapmıştı.

Safiye Soyman, “Oğlum şu an Burdur’da, oranın havası iyi geldi. Yardımcım Bekir oğlumu Burdur’a götürdü. Orada Harun’uma bir hareket geldi. ‘Oğlum rahat etsin’ diye hemen bir ev yaptırdım. Yazın Bodrum sıcak oluyor, Burdur’un havası daha iyi geldi. 24 yıldır sadece işim ve oğlum var. Hep bir aradayız, iş olduğu zamanlarda günde 30 kez arıyorum” ifadelerini kullanmıştı.

1999 yılından bu yana iş insanı Faik Öztürk ile hayatını paylaşan ünlü sanatçı, Harun Akaröz’ün geleceğinin garanti altında olduğunu vurgulamıştı:

Son albümlerimde hep Harun’un sevdiği şarkıları seslendiriyorum. Sanatçı arkadaşlarımdan izin istiyorum, sağ olsunlar onlar da ücretsiz verdiler. Müzik Harun’a ilaç gibi geliyor. ‘Bana bir şey olursa’ diye hiç düşünmedim, ‘çocuğumun yanında olayım’ diye hep dua ettim. Onun her şeyi hazır. Onun geleceği garanti altında. Ne maddi ne manevi anlamda yalnız değil, kardeşi var, Faik abisi var.

Safiye Soyman son olarak sosyal medya hesabından sağlık durumu merak edilen oğlu Harun’un son halini paylaştı. Soyman, “Haruncuğumu oğlumu çok merak edenler var, soranlar var sağlık durumu hakkında. Hepinizden Allah razı olsun. Ben de onu sağlığı için yazın sıcaktan 4 aylığına köyde yayla evinde, oksijeni bol, havası serin bir yerde evinden ve bahçeden sizlere göstermek, paylaşmak istedim. Hepinize sevgiler, soranlara sağ olsunlar, var olsunlar. Hepinizi öpüyoruz. Bütün dualarınızı bekliyoruz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

4 × five =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.