Özel okul ücretleri güncelleniyor!

Özel okul ücretleri güncelleniyor!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.01.2023
77
A+
A-

Özel okul ücretleri 2023 zam oranı için gözler Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’e çevrildi. Özel okullara yapılan zam 4 Ocak Çarşamba günü Bakan Özer tarafından açıklanacak. Özel okul ücretleri, enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından gündeme geldi. 2023 özel okul zam oranlarının 4 Ocak günü açıklanacağını duyuran Bakan Özer “Yeni oranı velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde belirleyeceğiz” ifadelerini kullandı.  Yönetmelikte yer alan bilgilere göre, ara sınıflara yapılacak zam oranı bir önceki yılın ortalama Yurt İçi ÜFE ve TÜFE oranlarının ortalamasına artı eksi 5 eklenerek hesaplanıyor. İşte, 2023 Özel okul ücretleri ne kadar, kaç TL olacak, ne kadar zam gelecek? sorusunun yanıtı…

BAKAN ÖZER DUYURDU!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “2023 yılında özel okullara yapılacak zam oranı yarın (4 Ocak) açıklanacak. TEFE-TÜFE oranları bugün belli oldu. İnşallah yarın öğleden sonra özel eğitim kurumlarının tüm temsilcileriyle birlikte bir değerlendirme yapacağız. Sadece TEFE-TÜFE oranlarına bakmayacağız. Çünkü 2023 yılında enflasyonun düşme beklentisi çok yüksek. Velilerimizin çıkarlarını koruyacak şekilde yeni oranı yarın belirleyeceğiz ve kamuoyuna duyuracağız” dedi.

ÖZEL OKUL ÜCRET ZAMMI NASIL HESAPLANIYOR?

Özel okul ücretlerine uygulanacak zam oranı, ara sınıflara yapılacak zam oranı bir önceki yılın ortalama Yurt İçi ÜFE ve TÜFE oranlarının ortalamasına artı eksi 5 eklenerek hesaplanıyor. 

OKUL ÖNCESİNE ÜCRETSİZ YEMEK

Son 20 yılda eğitime verilen desteğe dikkat çeken Bakan Özer, “6 Şubat itibarıyla okul öncesindeki tüm çocuklarımıza hiçbir ayrım yapmadan ücretsiz yemek vereceğiz” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI