Oyun girişimleri için hızlandırma programı başlıyor

Oyun girişimleri için hızlandırma programı başlıyor
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.04.2023
88
A+
A-

WePlay Ventures, Avrupa’nın en büyük oyun hızlandırma programını başlattı. Oyun stüdyoları, üç aylık program boyunca oyun geliştirme konusunda çeşitli eğitimler alacak. Programın tamamlanmasının ardından yatırım alma fırsatına da sahip olacaklar. 

WEPLAY VENTURES, AVRUPA’NIN EN BUYUK OYUN HIZLANDIRMA PROGRAMINI BASLATTI. OYUN STUDYOLARI, UC AYLIK PROGRAM BOYUNCA OYUN GELISTIRME KONUSUNDA CESITLI EGITIMLER ALACAK. PROGRAMIN TAMAMLANMASININ ARDINDAN YATIRIM ALMA FIRSATINA DA SAHIP OLACAKLAR (ISTANBUL DHA).

Yakın zamanda yatırım bölgesini Avrupa ve Orta Asya’ya genişleten WePlay Ventures, oyun ekosistemindeki önemli oyuncuların iş birliğiyle Avrupa’daki en büyük oyun hızlandırma programını başlattı. Avrupa, Orta Asya ve Türkiye’de mobil, PC, konsol ve Web3 platformları için oyun geliştiren erken aşama oyun stüdyoları programa başvurabilecek. 

“EN ÇOK UMUT VAAT EDEN ANCAK GÖZDEN KAÇAN OYUN STÜDYOLARINI BULMAYI HEDEFLİYORUZ” 

Uzun süredir üstünde çalıştıkları program vesilesiyle heyecanlı olduklarını söyleyen WePlay Ventures Yönetici Ortağı Bora Koçyiğit, “Oyun stüdyolarının stratejik ve finansal rehberliğe ihtiyacı olduğunu görüyoruz ki bu da hızlandırma programımızın temelini oluşturuyor. WePlay Ventures olarak, erken aşama oyun stüdyolarını elimizden gelen her şekilde desteklemeye kararlıyız” dedi. 

Bora Koçyiğit sözlerini şöyle sonlandırdı:  

“Avrupa oyun ekosisteminin önde gelen paydaşlarıyla birlikte, Avrupa’nın en büyük oyun hızlandırma programına imza atacak bir program oluşturduk. Programın beklentileri aşacağına ve bölgedeki tüm oyun endüstrisine büyük fayda sağlayacağına inanıyoruz.” 

Üç aylık program boyunca stüdyolar finans, iş geliştirme ve stratejinin yanı sıra, yazılım geliştirme, sanat ve oyun tasarımı gibi teknik alanlarda eğitim alacak. Sektör profesyonelleriyle tanışma ve deneyimlerinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Programı başarıyla tamamlayan oyun stüdyoları, oyunlarını dünyanın en büyük yayıncılarıyla test etme ve WePlay Ventures’tan yatırım alma fırsatını yakalayacak. 

FİZİKSEL ÇALIŞMA ALANLARI 13 ÜLKEDE KULLANILABİLECEK 

Avrupa’nın önde gelen oyun şirketlerinin iş birliğiyle oluşturulan oyun hızlandırma programı, sunmuş olduğu yatırım ve yayıncılık fırsatlarıyla diğer programlardan ayrışıyor. Bölgedeki katılımcılar arasında bilgi paylaşımını artırmayı ve sinerjiyi geliştirmeyi amaçlayan program, online olarak gerçekleştirilirken, 13 ülkedeki fiziksel çalışma alanlarından da yararlanılabilecek. Ülkelerle ilgili bilgiler ve programın ayrıntıları yakında açıklanacak. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

twenty + 2 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.