Nitelikli dolandırıcılıktan 6 gözaltı

Nitelikli dolandırıcılıktan 6 gözaltı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.08.2023
5
A+
A-

Antalya’da özellikle yabancı uyrukluları dolandırdığı belirlenen 6 kişi yakalandı. Toplamda 1 milyon 537 bin 550 lira tutarındaki dolandırıcılık olaylarının şüphelileri adliyeye sevk edildi.

Antalya’da çoğunlukla yabancılarla sosyal medya platformlarında ve bir mesaj uygulamasında oluşturulan gruplar üzerinden iletişime geçerek ev kiralama ve değerinden fazla döviz bozdurma vaadiyle 6 yabancıyı 250 bin lira dolandıran M.A., polis tarafından yakalandı. Yine il dışında oturan bir kişinin Muratpaşa ilçesindeki dairesini bilgisi dışında internet üzerinden satılık ilanı verip, daireye müşteri olan yabancı uyruklu kişiden 266 bin lira kaparo bedeli alan ve kendisini dairenin sahibi, emlakçı ve aracı olarak tanıtan şüpheliler H.T., G.T. ve R.Y. gözaltına alındı. 

Diğer yandan bir internet sitesine satılık ilanı veren aracın sahibi ile görüşüp pazarlık yaptıktan sonra kapora bedeli göndererek ilandan kaldırtıp, aynı aracı daha düşük miktarda ilana koyup, araca müşteri olan kişiyi notere yönlendirip 450 bin lira dolandıran S.Ç. de polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. 
2023 yılı içerisinde farklı tarihlerde il merkezinde internet üzerinden ses sistemleri satılık ilanı veren vatandaşlarla iletişim kurup güvenlerini kazandıktan sonra bu ürünleri adresine teslim ettirip ürün bedellerini değişik bahanelerle ödemeyerek toplamda 5 ayrı olayda 7 müştekiden 571 bin 550 lira değerindeki malzemeleri alarak dolandırdığı tespit edilen M.M. de gözaltına alındı. M.M.’nin, ‘Dolandırıcılık’ ve ‘Güveni Kötüye Kullanma’ suçlarından 17 ayrı aranması, 13 yıl 7 ay kesinleşmiş hapis cezası bulundiği belirlendi.

Toplamda 1 milyon 537 bin 550 lira dolandırıcılık olaylarının şüphelileri, adli makamlara sevk edildi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

nine − six =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.