Muratpaşa Belediyesi’nden Kaleiçi’ne Özel Standart Sertifikası Programı

Muratpaşa Belediyesi’nden Kaleiçi’ne Özel Standart Sertifikası Programı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.01.2023
112
A+
A-

Muratpaşa Belediyesi, tarihi Kaleiçi’nde oteller, pansiyonlar, restoranlar, kafe ve barları kapsayan G-Old Town Kalite Standart Sertifikası Programı’nı yaşama geçiriyor. Yakın zamanda tüm ayrıntıları ilan edilecek projeyle, Kaleiçi’nin her alanda rekabet gücününün artırılması hedefleniyor.

Muratpaşa Belediyesi, tarihi Kaleiçi’nde oteller, pansiyonlar, restoranlar, kafe ve barları kapsayan G-Old Town Kalite Standart Sertifikası Programı’nı yaşama geçiriyor. Yakın zamanda tüm ayrıntıları ilan edilecek projeyle, Kaleiçi’nin her alanda rekabet gücününün artırılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, yeni yerler, kültürler ve insanlar keşfetmek isteyenleri Antalya‘ya çekmek ve turizmi geliştirmek için 2014’ten itibaren Kaleiçi’ni merkeze alan çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Başkan Uysal, işletmelerin ruhsatlandırılması, sarı çizgi uygulaması, 7’nci yılı geride kalan Kaleiçi Old Town Festivali, ulusal ve uluslararası tanıtım çalışmalarıyla Kaleçi’nin bugün 12 ay turizmin devam ettiği bir merkez haline geldiğinin altını çizdi.

Uysal, G-Old Town Kalite Standart Sertifikası Programı’yla sürdürülebilir turizm kapsamında tarihi ve kültürel mirasın korunması, çevre bilincinin geliştirilmesi, işletmelerin tarihi ve kültürel mirasa olumlu katkılarının teşvik edilmesi ve özendirilmesini amaçladıklarını aktardı. Uysal, Kaleiçi’yle bu sertifika üzerinden bütünleşen işletmelerde hizmet standardının yükseleceğini, tüketici beklentilerinin daha iyi karşılanıp, işletmelerin hizmet ve rekabet gücünün artacağını da sözlerine ekledi.

Yakın zamanda ayrıntıları açıklanacak projenin ilk ayağı Antalya Otelciler, Pansiyoncular, Camcılar, Reklamcılar, Matbaacılar Odası’yla yaşama geçirilecek.

REKLAM ALANI