‘Mirrors’ projesinin lansman sergisinde ünlü sanatçılar bir araya gelecek

‘Mirrors’ projesinin lansman sergisinde ünlü sanatçılar bir araya gelecek
REKLAM ALANI
Yayınlama: 04.01.2023
76
A+
A-

Türkiye’de 34 yıldır, zihinsel engelli bireylerin eşit yaşam hakkıyla hayatın içinde aktif şekilde yer alabilmeleri için çalışmalar yürüten İZEV Vakfı, OVOO ART iş birliğiyle yeni sosyal farkındalık projesi Mirrors’u hayata geçirdi. Projenin lansman sergisi, 13 Ocak’ta İstanbul’da gerçekleştirilecek. Bu yıl ilk kez düzenlenecek, özel gereksinimli sporculara yönelik ‘Spora İlham Verenler’ ödül törenine de ev sahipliği yapacak olan etkinlikte, dünyaca ünlü şarkıcı Carlton Jumel Smith ile ‘Senfoman’ Musa Göçmen ve aktivist pop grubu Fark Band birlikte sahne alacak.

 ‘Mirrors / Yansımanın Labirenti’ projesi, Türkiye’nin önde gelen 55 sanatçısını bir araya getirdi. Sanatçıların ayna ve labirent metaforlarını kullanarak hazırladığı eserler, Avusturya, Almanya, İtalya ve Macaristan’ın Türkiye’deki konsolosluklarının ardından, mayıs ayında ABD’de sergilenecek. Eserler sergilerden sonra açık artırmayla satışa sunulacak ve satıştan elde edilecek gelir İZEV’in faaliyetleri için kullanılacak.

Projenin lansman sergisi, 13 Ocak Cuma akşamı İstanbul TİM Show Center’da gerçekleştirilecek. Etkinlik bu yıl ilk kez, özel gereksinimli sporculara yönelik olarak ‘Spora İlham Verenler’ ödül törenine de ev sahipliği yapacak. Törende 11 özel gereksinimli sporcu ödül alacak. Törenin ardından ABD’li ünlü soul şarkıcısı Carlton Jumel Smith, Musa Göçmen Senfoni Orkestrası ve Bee Gees’in ‘Stayin Alive’ şarkısını ‘Yanımda ol, Benimle ol’ adıyla Türkçe yorumlayarak adından söz ettiren aktivist pop grubu ‘Fark Band’ birlikte konser verecek.

“BİNLERCE KİŞİYE UMUT OLACAĞIZ”

İZEV Başkanı Merve Kılıç, her bölümünde katılımcılarda çok yönlü farkındalık yaratacaklarına inandıkları bir gece hazırladıklarını söyledi. Aynı zamanda avukat olan ressam Akın Ekici ve İZEV’in sanat danışmanı Hakan Körpi’nin öncülüğünde bir araya gelen 55 sanatçının proje kapsamında aylarca emek verdiğini vurgulayan Kılıç, “Bu projeyle ülkemizdeki binlerce kişiye umut ve ilham olacağımıza inanıyoruz” dedi.

Projenin sanat danışmanlığını da yürüten Hakan Körpi, altı ay önce başladıkları projenin hayal ettiklerinin çok ötesinde bir noktaya ulaştığını belirtirken, projenin fikir babası ve marka danışmanı olan İZEV Onursal Başkanı Hakan Kural da ‘Mirrors’ projesiyle uluslararası ödüllü projeleri arasına bir yenisini daha ekleyeceklerini dile getirdi.

REKLAM ALANI