KYK ilk burslar ne zaman verilecek? KYK bursları ne zaman hesaba yatar?

KYK ilk burslar ne zaman verilecek? KYK bursları ne zaman hesaba yatar?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.12.2022
114
A+
A-

Üniversite öğrencileri tarafından merakla beklenen KYK burs ve öğrenim kredisi sonuçları 16 Aralık Cuma günü açıklandı. Burs ve kredi başvuru sonuçlarına göre ilk burs ödemeleri ne zaman ve hangi tarihte yapılacak sorusu gündemdeki yerini aldı. İşte Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu ile 2022-2023 KYK ilk burs ve öğrenim kredisinin hesaba yatacağı tarih… KYK burs başvuru sonuçları yapılan son dakika duyurusu ile açıklandı. Öğrenim kredisi ve burs başvurusunda bulunan üniversite öğrencileri gözünü, KYK ilk burs ödemesinin yapılacağı tarihe çevirdi. Peki, “KYK ilk burslar ne zaman verilecek? KYK bursları ne zaman hesaba yatar?” İşte konuya ilişkin merak edilen soruların yanıtı…

KYK BURS ÖDEMELERİ HANGİ TARİHTE BAŞLAYACAK?

KYK burs ödemeleri kimlik numarasının son hanesine göre öğrencilere yatıyor. Bu seneki burs başvuruları tamamlandıktan ve sonuçlarının açıklanmasından sonra KYK tarafından belirlenen tarihlerde hesaplara burslar yatmış olacak. KYK burs ve kredisi ödemeleri her ay, öğrencinin TC kimlik numarasının son rakamına göre ayın 6. ve 10.günleri arasında hesaplanarak yatırılıyor. İlk kez burs ve kredi alacak öğrencilerin ekim, kasım ve aralık ayı ödemelerini birlikte almaları bekleniyor.

TAAHÜTNAME ONAYI NASIL YAPILIR?

Burs/kredi hakkı kazanan öğrencilerin belirlenen tarihe kadar e-Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekiyor. Taahhütname onayı e-Devlet mobil uygulamasından yapılamıyor.

REKLAM ALANI