Kurak Günler Filminden Büyük Gişe Başarısı

Kurak Günler Filminden Büyük Gişe Başarısı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 13.12.2022
Düzenleme: 13.12.2022 15:39
149
A+
A-

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sağlanan desteği faiziyle birlikte geri istediği Emin Alper imzalı Kurak Günler, vizyondaki ilk haftasında büyük bir başarı elde ederek 51 bini aşkın seyirciye ulaştı. Emin Alper, gösterdiği ilgi nedeniyle izleyiciye teşekkür etti.

Dünya prömiyerini Cannes’ın ‘Belirli Bir Bakış’ bölümünde yapan, eleştirmenlerin övgüyle bahsettiği Emin Alper’in son filmi Kurak Günler, vizyona oldukça hızlı girdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın sağlanan desteği faiziyle birlikte geri istediği film, vizyondaki ilk haftasında 51 bin seyirciyi aştı.

Box Office Türkiye’nin paylaştığı bilgilere göre 9 Aralık’ta vizyona giren Kurak Günler, Türkiye’yi Cannes Film Festivali’nde temsil eden filmler arasında en yüksek açılışa imza attı.

Rekorun önceki sahibi ise Nuri Bilgi Ceylan’ın Ahlat Ağacı filmiydi. Ahlat Ağacı ilk haftasında 46,9 bin, toplamda da 246,8 bin seyirciye ulaşmıştı.

Ceylan’ın bir diğer filmi Kış Uykusu ise 43,5 bin seyirciye ulaştıktan sonra, toplamda 304,8 bin kişi tarafından izlenmişti.

REKLAM ALANI