Konyaaltı Sahili’nde Karadeniz ezgileri yankılanacak

Konyaaltı Sahili’nde Karadeniz ezgileri yankılanacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 01.08.2023
4
A+
A-

Antalya Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri etkinliği düzenliyor. 3-4-5-6 Ağustos tarihleri arasında Konyaaltı Sahili Olbia Kent Meydanı’nda düzenlenecek etkinliklerde workshoplar ve konserler yer alacak.

Antalya’da yaşayan Karadenizlilerin kendi kültürlerini yaşaması, tanıtması ve kültürlerarası iletişimi sağlamak amacıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Karadeniz Kültür Günleri etkinliği gerçekleştiriyor. Karadeniz Kültür Günleri 3-6 Ağustos tarihleri arasında Konyaaltı Sahili’nde Olbia Kent Meydanı’nda Antalya Karadenizliler Derneği,  Bilim Sanat Eğitim Kültür Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ile Adım Academy’nin katkıları ile gerçekleştirilecek. 

HORON WORKSHOP DÜZENLENECEK

Etkinliğe Gürcistan, Osetya, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Ukrayna, Vatan Kafkas Dans Topluluğu, Julia Haldiz Dans Okulu, Adım Dans Akademi, Bandırma Engelliler Derneği Halkoyunu Topluluğu katılıyor. Karadeniz Kültür Günleri, 03 Ağustos Perşembe akşamı 20.00-21.30 saatleri arasında Horon Workshop yapılacak. Yabancı katılımcılara ve halka horon öğretilecek. Etkinliğe destek veren tüm dansçılar ve vatandaşların katılımıyla horon halkaları yapılacak ve birlikte horon çekilecek. 

KARADENİZ TÜRKÜLERİ SÖYLENECEK

04 Ağustos Cuma günü ise etkinlikler 19.00’da Horon Workshop ile başlayıp 19.30’da Halk Oyunu Gösterileri ile devam edecek. Saat 22.00’de ise Grup Meşona konser verecek. Karadeniz etnik müziğinde kullanılan kemençe ve tulum gibi enstrümanları batı müziği ile birleştirip rock alt yapısıyla harmanlayan Grup Meşona sevilen şarkılarını seslendirecek. 05 Ağustos Cumartesi günü de 19.00’da Horon Workshop ile başlayan program, 19.30’da Halk Oyunu Gösterileri ile sürecek. Etkinlikler saat 22.00’de Karadeniz ezgilerine sesiyle can veren Zafer Yılmaz konseri ile son bulacak. Uluslararası Karadeniz Kültür Günleri 6 Ağustos Pazar günü 20.00-21.30 saatleri arasından düzenlenecek Horon Workshop’u ile sona erecek

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

4 × two =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.