Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak Kimdir?

Tekirdağ Belediye Başkanı Kadir Albayrak Kimdir?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 17.05.2023
Düzenleme: 17.05.2023 13:41
58
A+
A-

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gündemin dikkat çeken isimleri arasında yer alıyor. Bu nedenle de insanlar Kadir Albayrak’ın hayatını ve siyasi kariyeri merak edip birçok kaynaktan araştırma yapıyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kentte bir otelde konaklayan depremzedeleri kaldıkları yerden çıkarmak için yazı göndermesi bu günün en çok tartışılan konuları arasında yerini aldı. Sosyal medyada tartışmalara bu konu, daha sonra televizyon kanallarına bağlanan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yaptığı açıklamalarla tepki çekti. Böylece insanlar Kadir Albayrak kimdir ve kaç yaşındadır gibi soruları araştırmaya başladı.

Peki, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak kimdir? Kadir Albayrak nereli ve kaç yaşında? Kadir Albayrak hangi partiden? gibi sorular ilk sıralarda yer alıyor. İşte Kadir Albayrak hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar Portakal Haber‘de…

Kadir Albayrak Kimdir, Nereli ve Kaç Yaşında?

Tekirdağ Belediye Başkanı olan Kadir Albayrak, 18 Şubat 1948 yılında Tekirdağ’da dünyaya gelmiştir. Bu nedenle de ilk, orta ve lise eğitimini Tekirdağ’da tamamlamıştır. Kadir Albayrak’ın üniversite yılları ise İstanbul’da geçmiştir. Albayrak, 1971 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ardından ise vatani görevini tamamlayarak askerliğini bitirmiştir.

kadir albayrak

Bununla birlikte, Kadir Albayrak, Tekel Tekirdağ İçki Fabrikası’nın mühendis kadrosunda işe başlamıştır. Ayrıca, mühendis olarak girdiği fabrikada sırasıyla; laboratuvar şefi, şarap-rakı üretim amiri, işletme şefi, müdür yardımcısı olmuştur. Üstelik son 15 yılda da fabrika müdürü olarak görev yapmıştır.

Kadir Albayrak’ın Kariyer Hayatı

Kariyer yaşamı boyunca farklı kademelerde çalışan Albayrak, 2007 yılında emekliliğe ayrılmıştır. Böylece de siyasi kariyeri başlamıştır. Kadir Albayrak 2010-2012 yılları arasında CHP Tekirdağ İl Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayrıca 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda ise Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçilmiştir. Böylece, Albayrak, 8 Nisan 2014 tarihinde görevi devralmıştır. Aynı zamanda Albayrak 8 Nisan 2019’da 2. Dönem Büyükşehir Başkanlığına başlamıştır. Bu nedenle 2021 yılında Macaristan Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmiştir.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

fifteen − eight =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.