Kabataş’ta tramvay raydan çıktı: 4 yaralı, seferler normale döndü

Kabataş’ta tramvay raydan çıktı: 4 yaralı, seferler normale döndü
REKLAM ALANI
Yayınlama: 20.12.2022
106
A+
A-

KABATAŞ’ta raydan çıkan tramvay elektrik direğine çarptı. Kazada 4 yolcu yaralandı. Parmağından yaralanan Haydar Karaman, “Tramvay hızlı gidiyordu, rayın değiştiği makasa çok hızlı girdi. Sonra da raydan çıktı, direğe çarptı” dedi. Yaklaşık 4 saat çalışma yapılarak tramvayın çekilmesinin ardından seferler normale döndü.  

Kabataş – Bağcılar seferini yapan tramvay Kabataş istasyonunda saat 13.30 sıralarında henüz bilinmeyen nedenle raydan çıktı. 

Tramvay hattaki elektrik direğini çarptı. Kazada 4 yolcu yaralandı. Yaralılar ambulansla hastaneye kaldırıldı. Vatman ise ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Kaza nedeniyle seferler Bağcılar-Fındıklı arasında yapılıyor.

Yaklaşık 4 saat çalışma yapılarak tramvayın çekilmesinin ardından seferler normale döndü.  

“TRAMVAY HIZLI GİDİYORDU” 

Kazada parmağından yaralanan tramvay yolcusu Haydar Karaman, “Tramvay hızlı gidiyordu, rayın değiştiği makasa çok hızlı girdi. Sonra da raydan çıktı, direğe çarptı” dedi. 

“BU KAZALARIN OLMAMASI İÇİN YOĞUN BİR GAYRET GÖSTERMEK GEREKİYOR” 

Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ise   “Politik değerlendirmeyi bir kenara bırakarak, özellikle toplu taşımalardaki bu kazaların olmaması için yoğun bir gayret göstermek gerekiyor. Kadir Bey’in döneminde bu kazaları bu şekilde duymazdık. Büyükşehir yönetiminin inanıyorum ki daha titizlikle, araçların ve rayların teknik bakımı konusunda çok geniş bir çalışma yapması gerekiyor” diye konuştu. (DHA)

REKLAM ALANI