Jennifer Lawrence: Bana sordukları ilk soru “Kaç kilo vereceksin?” oldu

Jennifer Lawrence: Bana sordukları ilk soru “Kaç kilo vereceksin?” oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.12.2022
Düzenleme: 11.12.2022 14:09
123
A+
A-

X-Men serisi, Açlık Oyunları, Umut Işığım ve Joy gibi yapımlarla Hollywood’un aranan isimlerinden biri haline gelen Jennifer Lawrence, yıldızının parlamasına sebep olan Açlık Oyunları serisi hakkında bazı itiraflarda bulundu. Kilo vermesi gerektiğiyle ilgili bazı sorulara maruz kaldığını belirten yıldız, ilk defa bir kadın olarak aksiyon film yıldızı olduğunu söyleyerek tepki çekti.

Oscar ödüllü oyuncu Jennifer Lawrence, kariyerine uzun bir süre ara verdikten sonra yeni filmi ‘Causeway’ ile beyazperdeye dönmüştü. Variety’nin Actors on Actors adlı programında Oscar ödüllü oyuncu Viola Davis ile sohbet eden Lawrence, kadın karakterlerin başrolde olduğu aksiyon filmleriyle ilgili bazı çarpıcı yorumlarda bulundu.

32 yaşındaki yıldız “Açlık Oyunları filmini yaparken hiç kimse o zamana kadar bir kadını aksiyon filminin başrolüne koymamıştı çünkü ilgi çekmiyordu. Çünkü bizlere erkek ve kadınların, erkek bir başrol oyuncusuyla kendini özdeşleştirebildiği ama erkeklerin, kadın bir aksiyon yıldızını kendisiyle özdeşleştiremeyeceği öğretildi” ifadelerini kullandı.

Ünlü oyuncu, kadınların aksiyon türündeki filmlerde rol almasına çok sevindiğini belirtirken bazı sosyal medya kullanıcılarının tepkisine maruz kaldı.

REKLAM ALANI