IWSA’dan burslu öğrencileri için yılbaşı kermesi

IWSA’dan burslu öğrencileri için yılbaşı kermesi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 23.12.2022
Düzenleme: 23.12.2022 11:18
106
A+
A-

Yusuf DEMİR/ANTALYA,(DHA) -ULUSLARARASI Kadınlar Dayanışma Derneği (IWSA) Antalya Şubesi, üniversite öğrencileri yararına yeni yıl etkinliği düzenledi.

‘Bir çocuk da sizin katkılarınızla okusun’, ve ‘Okula gitmeyen çocuk kalmasın’ sloganlı eğitime katkı etkinliği IWSA Antalya Şubesi Başkanı Canan Ekim, yönetim kurulu üyeleri Ayşen Çalışkan, Neşe Pazarcı, İlknur Avşar, Füsun Akgül ile üyelerin organizasyonu ve ev sahipliğinde 5 yıldızlı bir otelde gerçekleşti. Etkinlikte 100’den fazla stand yer aldı.

STANTLARDA RENK CÜMBÜŞÜ

Eğlenceli etkinliğe Antalyalıların, Antalya’da yerleşik yabancıların ilgisi yoğun oldu. Canlı müzik dinletileri, şovlar ve hediye çekilişleri eşliğinde açılan stantlarda el emeği göz nuru çeşitli takı tasarımları, keçe, seramik, cam, ahşap, resim, çalışmaları, dekoratif ve hediyelik süs eşyaları, duvar panoları, kıyafet üstü aksesuarlar, bebek ve çocuklar için el örgüsü, yetişkinler içinde otantik kıyafetler satışa sunuldu. Ayrıca az kullanılmış ikinci el giysiler, ev yapımı pasta-börek-tatlı türü yiyecek ve içecekler, elde hazırlanmış katkısız gıda ürünleri de satıldı. Şenlik havasında geçen kermesin açılış konuşmasını yapan IWSA Antalya Şubesi Başkanı Canan Ekim, bir çok sosyal sorumluluk projelerinde yer aldıklarını, başta eğitim ve sağlık konularına önem verdiklerini söyledi.

ŞENLİK GELİRİ ÖĞRENCİLERİN

Şube Başkanı Ekim şöyle konuştu;

“Geleneksel hale getirdiğimiz eğlenceli yılsonu etkinliklerinden sağladığımız gelirin büyük bir bölümünü burslu 18 öğrencimize aktarıyoruz. Ayrıca dar gelirli ailelerin ilk ve ortaokul öğrencisi çocuklarının okul kıyafeti, çanta-defter-kalem gibi kırtasiye ihtiyaçlarını da karşılıyoruz. Kız çocuklarının, genç kızlarımızın okutulması için yoğun çaba gösteriyoruz. Kenar semt ve köy okullarına istek üzerine kütüphane kazandırıyoruz. Engelli bireylere de tekerlekli akülü-aküsüz sandalye satın alıyoruz. Sosyal güvencesi olmayan hastaları muayene ettiriyor, tedavi ve ilaç giderlerini karşılıyoruz.”(DHA)

REKLAM ALANI