İbrahim Tatlıses, 6 yaşındaki çocuğun “evlendirildiği” iddiası sonrası ateş püskürdü: Elime geçsen seni bu halimle kazığa oturturdum

İbrahim Tatlıses, 6 yaşındaki çocuğun “evlendirildiği” iddiası sonrası ateş püskürdü: Elime geçsen seni bu halimle kazığa oturturdum
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.12.2022
83
A+
A-

İsmail Ağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucuları arasında yer alan Yusuf Ziya Gümüşel’in kızını 6 yaşında evlendirdiği iddiası sonrası ünlü şarkıcı İbrahim Tatlıses’ten çok sert tepki geldi. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Tatlıses, “Allah seni bildiği gibi yapsın oğlum, elime geçsen seni bu halimle kazığa oturturdum. Hele sen bi içeri atsınlar bak oradakiler seni nasıl bir kazığa oturtturuyor gör” dedi.

Dava dosyasındaki iddialara göre Hiranur Vakfı’nın kurucusu bir babanın, kızı H.K.G.’yi 6 yaşında iken imam nikahı ile evlendirmesi sonucu küçük kız uzun yıllar istismara uğradı. Küçük kız, yetişkinliğe gelmesinin ardından çocukluğu boyunca her gün cinsel istismara uğradığını anlatarak şikayetçi oldu. Gündem yaratan olayla ilgili bir tepki de ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses‘ten geldi.

“SENİ GÖRDÜĞÜM YERDE KAZIĞA OTURTURUM”

Tatlıses sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Ulan şerefsiz. Bu mudur lan senin tarikatın? 6 yaşındaki bir kız çocuğuyla hangi vicdana dayanarak evlendi. Allah seni bildiği gibi yapsın oğlum, elime geçsen seni bu halimle kazığa oturturdum. Hele sen bir içeri atsınlar bak oradakiler seni nasıl bir kazığa oturtturuyor gör” dedi.

REKLAM ALANI