Hediyelik eşya fuarına beklenen ziyaretçi gelmedi, esnaf mağdur oldu

Hediyelik eşya fuarına beklenen ziyaretçi gelmedi, esnaf mağdur oldu
REKLAM ALANI
Yayınlama: 30.12.2022
110
A+
A-

Hediyelik eşya fuarına beklenen ziyaretçi gelmedi, esnaf mağdur oldu Antalya’da, açılan Yılbaşı Hediyelik Eşya ve Yöresel Ürünler Fuarı’na beklenen ziyaretçi gelmeyince esnaf mağdur oldu.

Hediyelik eşya fuarına beklenen ziyaretçi gelmedi, esnaf mağdur oldu

ANTALYA – Antalya‘da, açılan Yılbaşı Hediyelik Eşya ve Yöresel Ürünler Fuarı’na beklenen ziyaretçi gelmeyince esnaf mağdur oldu. Ürünleri elinde kalan esnaf son bir gün de olsa fuara tüm Antalyalıları davet etti.

Konyaaltı ilçesindeki Nazım Hikmet Fuar Kongre ve Kongre Merkezi’nde özel bir fuar ve organizasyon şirketi tarafından bir süre önce 10 günlüğüne Yılbaşı Hediyelik Eşya ve Yöresel Ürünler Fuarı açılacağının duyurusu yapıldı. Türkiye‘nin farklı illerinden yaklaşık 55 esnaf bu fuara katılmak için başvuru yaptı. Fuara yoğun bir katılım olmasını bekleyen esnaf, beklenen ilgi olmayınca büyük şok yaşadı. Ürünleri ellerinde kalan esnaf, son bir günde olsa Antalyalıların fuara katılım göstererek, esnafa destek olmasını istedi.

“En buruk fuarım olacak”

Ankara‘dan fuara seramik sanatçısı Ferda Meltem Uludağ, ” Atölyemde ürettiğim gündelik hayata dair objeleri bu gibi fuarlarda sergiliyorum. Gelen kişiler beğendi ürünlerimi ama ziyaretçi sayısı çok azda kaldı. Beklenen ilgiyi bulamadık. 2023’e az kaldı bizim için kötü oldu. Benim geçirdiğim en buruk fuar olacak. Galiba başka fuarlarda bir araya gelmiş. Umduğumuzu bulamadık. 2023 yılı için yine de umutluyum” diye konuştu.

“İş yapamadık”

Siirt‘ten fuara katılan Abdurrakip Çetin, ” Çok büyük bit katılımcı bekliyorduk ama umduğumuz gibi olmadı. 8 gündür buradayız. Ürünlerimizin bitmesini bekliyorduk ama olmadı. Şu an 2023 bizim için kötü bitecek, ödemelerimiz var, onları yapamayacağız, iş yapamadık” dedi.

“50’den fazla esnaf mağdur”

Malatya‘dan fuara katıldığını belirten İrfan Dere, ” 8 gündür bu alandayız. Daha öncede fuarlara katıldım ama bu kadar az katılımcı olmamıştı. Son bir gün kaldı fuarın bitmesine ama gelen giden yok.50’den fazla stant var şuan hepsi sıkıntılı. 2023’e bu fuardan umduğumuzu bulamadan gireceğiz. Antalyalıların son bir günde olsa fuara gelmesini esnafa destek olmalarını istiyoruz” dedi.

REKLAM ALANI