HDP’li Bülbül: “Kumluca’daki zarar tazmin edilmeli”

HDP’li Bülbül: “Kumluca’daki zarar tazmin edilmeli”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 16.12.2022
111
A+
A-

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören üreticilerin zararının karşılanması için hükümete çağrıda bulundu.

HDP Antalya Milletvekili Kemal Bülbül, Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen sel felaketinde zarar gören üreticilerin zararının karşılanması için hükümete çağrıda bulundu.

Bülbül, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Mısırlı bilim insanlarının 4 bin yıl önce Nil’in taşma zamanını hesapladığını ancak 4 bin yıl sonra, her yıl Antalya ve diğer illerde taşkınlar yaşandığını söyledi.

Dere yatağı ve benzeri yerlere yerleşim yeri, konut yapılmadan önce gerekli önlemlerin alınmasının önemine değinen Bülbül, tarımda sulama politikasının da toprağın, suyun ve bilimin gerektirdiği şekilde olmasını istedi.

Antalya’nın Kumluca ilçesinde meydana gelen sel felaketinin ardından bölgeyi ziyaret ettiklerini anlatan Bülbül, şöyle devam etti:

“Gelen devlet yetkilileri çeşitli incelemeler yapmışlar fakat yapılan incelemeler sonucunda halkta ‘Bir an önce zararımız tazmin edilecek.’ gibi bir kanı oluşmamış. Halkta bir çaresizlik söz konusu. Yakın ölçekte zararın tazmin edilmesi ve konut sorunu ortaya çıkan insanlarımızın da konut sorununun çözülmesi gerekiyor. Hükümeti; zarar gören üretici, konut ve iş yerleri konusunda duyarlılığa davet ediyorum. Sorunların bir an önce çözüme kavuşturulmasını diliyorum.”

REKLAM ALANI