Galaxy S22 kamera güncellemesi çıktı! İşte yenilikler

Galaxy S22 kamera güncellemesi çıktı! İşte yenilikler
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.12.2022
80
A+
A-

Android sürümleri başta olmak üzere güncellemeler konusunda büyük yol kat eden Samsung, Galaxy S22 kamera güncellemesi ile karşımıza çıktı.

Android dünyasının en önemli oyuncularından olan ve yıllardır zirvedeki konumunu koruyan Samsung’un şu anda kullanıcılara sunduğu en üst seviye telefonlar, Galaxy S22 serisinde yer alıyor. Bu durumda yenilikleri ilk alan telefonlarda onlar oluyor. Android sürümleri başta olmak üzere güncellemeler konusunda büyük yol kat eden Samsung, Galaxy S22 kamera güncellemesi ile karşımıza çıktı.

Güncellenen Expert RAW özelliğinin yanı sıra yeni Camera Assistant uygulamasıyla kullanıcılar, bir profesyonelin elinden çıkmış gibi görünen kareler yakalayabiliyor. Gelin, şimdi Samsung’un amiral gemilerine gelen yeni özelliklere daha yakından bakalım!

Galaxy S22 kamera güncellemesi neler sunuyor?

Expert RAW güçlü Astrophoto özelliğiyle Galaxy S22’nin gece fotoğrafçılığındaki yeteneklerini yükseltiyor. Bu yeni özellik ile yıldızların ve gökyüzündeki hareketlerin fotoğraflarını çekmek mümkün.

Gökyüzü Rehberi’ni açarak, yıldızlar, güneş sistemini, nebulaların konumunu ve hareketlerini ekran üzerinde işaretleyebilen kullanıcılar, aynı zamanda Galaxy S22’nin kamerası, yapay zeka teknolojisini kullanarak, mümkün olan en iyi görüntünün elde edilmesini sağlıyor.

Samsung Galaxy S22 Ultra ön inceleme

Çoklu Çerçeve İşleme özelliği ile kullanıcılara belli bir zaman diliminde fotoğraf çekme imkanı da sağlıyor.

Sanatsal fotoğraflar için Çoklu Pozlama modu

Sanatsal yönünü keşfetmek isteyen kullanıcılar ise, ‘Çoklu Pozlama’ modunu kullanarak birkaç fotoğrafı arka araya çektikten sonra üst üste bindirme modlarını kullanabiliyor, dilediklerinde, bunları tek ve çarpıcı bir görüntüde birleştirebiliyor.

Kullanıcılar, bu ayarları kullanmak için Expert RAW menüsünden Ayarlar’a giderek, ‘Özel Fotoğraf Seçenekleri’ sekmesinden Astrophoto ve çoklu pozlama modu özelliklerine erişebiliyor.

Camera Assistant ile kişiselleştirilmiş bir deneyim

Camera Assistant uygulaması ise, tamamen kişiselleştirilmiş bir çekim deneyimi için kullanıcılara otomasyon özelliklerini seçme fırsatı sunuyor.

Camera Assistant uygulaması kullanıcılara, ‘Otomatik Lens Değiştirme’, ‘Otomatik HDR’ ve ‘Deklanşör Hızlandırma’ gibi özellikleri açıp kapatma imkanı sunuyor. Ayrıca, netlik seviyelerini daha hassas bir biçimde denetleyebilme, zamanlayıcı kapandıktan sonra çekilmek istenen fotoğraf sayısını belirleyebilme gibi özelliklerle fotoğraflar üzerinde daha fazla denetim sağlıyor.

– Otomatik HDR: Arkadan aydınlatmanın olduğu durumlarda kullanıcılar, daha doğal fotoğraflar için HDR’yi kapatabiliyor.

REKLAM ALANI