Bakan Bilgin bugün açıklıyor! EYT yaş şartı, sınırı olacak mı?

Bakan Bilgin bugün açıklıyor! EYT yaş şartı, sınırı olacak mı?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 08.12.2022
Düzenleme: 08.12.2022 12:41
102
A+
A-

Milyonlar emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak EYT düzenlemesi için gelecek haber akışına odaklandı. “EYT yaş şartı, sınırı” konusunda gelen soruyu TBMM’ye girerken yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “İçerde Genel Kurul’da açıklayacağım” cevabını verdi.

EYT düzenlemesi için detayların açıklanmasına çok az bir süre kaldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında Emeklilikte Yaşa Takılanlar için yapılacak düzenleme ile ilgili son toplantı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilmiş EYT yasası için bütün taslaklar masaya yatırılmıştı. Bugün ise Bakan Bilgin’den FLAŞ bir açıklama geldi.

EYT DÜZENLEMESİ İÇİN TASLAK TAMAMLANDI

EYT düzenlemesi için artık sona yaklaşıldı. Asgari ücret ile beraber Türkiye’nin bir numaralı gündeminde yer alan yaklaşık 4 milyon kişiyi ilgilendiren emeklilikte yaşa takılanlar için yapılacak EYT yasası içinde “Yaş şartı olacak mı” sorusu en çok merak edilenler arasına girdi.

EYT SON DAKİKA | BAKAN BİLGİN: TBMM’DE AÇIKLAYACAĞIM

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Meclis’teki Genel Kurul görüşmelerinde EYT’de yaş şartı konusuna netlik kazandıracağını açıkladı.

REKLAM ALANI