CUMARTESİ ANNELERİ’NE YİNE POLİS MÜDAHALESİ: 24 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

CUMARTESİ ANNELERİ’NE YİNE POLİS MÜDAHALESİ: 24 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.07.2023
0
A+
A-

Gözaltında kaybedilen yakınlarının akıbetini sormak ve faillerin yargılanması talebiyle Galatasaray Meydanı’nda oturma eylemi yapan Cumartesi Anneleri, Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) hak ihlali kararına karşın 956’ncı haftada da polis tarafından engellendi. Eyleme 16 baro adına katılan 13 başkan ve 6 yönetici bir süre abluka altında tutulurken, 24 kişi gözaltına alındı.

AYM’nin Galatasaray Meydanı’ndaki oturma eylemlerinin yasaklanmasıyla ilgili verdiği “ihlal” kararının ardından Cumartesi Anneleri, 956’ncı haftada da meydana karanfil bırakarak oturma eylemi yapmak istedi.

Meşrutiyet Caddesi başta olmak üzere meydana çıkan sokaklar, polis tarafından bariyerler kurularak kapatıldı. Polis, kalkanlarla yan yana dizilerek Galatasaray Meydanı önündeki caddeyi de kapattı.

24 KİŞİ GÖZALTINA, 13 BARO BAŞKANI VE 6 BARO YÖNETİCİSİ ABLUKAYA ALINDI

Alternatif yollardan meydana ulaşmak isteyen Cumartesi Anneleri’nden 24 kişi gözaltına alındı. Eyleme destek amacıyla katılan Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Batman, Diyarbakır, Dersim, Mardin, Muş, Hakkari, Urfa, Siirt, İzmir, Şırnak ve Van barolarından 13 başkan ve 6 baro yöneticisi ablukaya alındı. Baro başkanları ve yöneticileri daha sonra ablukadan çıkarıldı. 

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

four × three =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.