Başkan Bahar’dan sanayi esnafının 4 sorununa çözüm adımı

Başkan Bahar’dan sanayi esnafının 4 sorununa çözüm adımı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 27.07.2023
4
A+
A-

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, Kırkgöz Sanayi Sitesi esnafının elektrik, su, çöp konteyneri ve yol asfalt sorununun çözümü için ilgili mercilerle görüşüp, süreci hızlandırıcı adımlar attı.

Geçen hafta Kırkgöz Sanayi Sitesi esnafı ile biraraya gelen Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Ali Bahar, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç ve Antalya Organize Sanayi Bölge Müdürü İlhan Metin ile birlikte esnafın sorunlarını dinleyerek bu sorunların çözümü konusunda bir yol haritası çizdi. Bu doğrultuda gerekli çalışmaları yapmak için esnaftan süre isteyen Başkan Bahar, bir hafta sonrası için tekrar toplanma sözü verdi. Bahar, bu süre zarfında yapılan çalışmaları toplantıda değerlendirerek esnafın kalan sorunlarını olabilecek en kısa sürede çözmek için bundan sonra atılacak adımları dile getirdi.

IRKGÖZ ESNAFININ SORUNLARI HIZLA ÇÖZÜLÜYOR

Ali Bahar, önceki toplantıda Kırkgöz Sanayi Sitesi’nin elektrik kesintisi, yetersiz miktarda su, yetersiz sayıda çöp konteyneri ve yol asfalt sorunu olmak üzere 4 problemi olduğunun altını çizdi. Esnaftan topladığı imzalar ile CK Enerji Akdeniz Elektrik Genel Müdürü İlkay Baydar’a giden Başkan Bahar, elektrik sorununun üç ay içerisinde çözüleceği sözünü aldı. Bir diğer sorun olan Kırkgöz Sanayi Sitesi’ne gelen yetersiz miktardaki su debisinin ilave bir hat aracılığı ile en kısa sürede artırılması yönünde Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’ten teminat alan Başkan Bahar, çöp konteyner sorununun da tamamen çözüldüğünü açıkladı.

YOLLARIN ASFALTLANMASI İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Bir önceki toplantıda Başkan Turgay Genç’in altyapı çalışmaları tamamlanmadan asfalt çalışmalarına başlayamayacaklarını, ASAT’ın altyapı planını görmeleri gerektiğini söylemesi üzerine ASAT Yağmursuyu Sorumlusu Sait Dursun Deliktaş toplantıya davet edilerek, esnafın süreç hakkında bilgilendirilmesi sağlandı. Ağustos ayı içerisinde kırmızı kod dahil gerekli tüm çalışmaları tamamlayacaklarını ifade eden Deliktaş, çalışmalar sonuca ulaştığında Döşemealtı Belediyesi’ne gerekli bilgileri vereceklerini söyledi. Bu doğrultuda Turgay Genç, ASAT’ın kendilerine gerekli bilgileri vermesinin ardından yol yapım çalışmalarına başlayacaklarını ifade etti.

‘AMACIMIZ KIŞ GELMEDEN YOL SORUNUNU ÇÖZMEK’

Toplantıda ASAT’ın çalışmalarını hızlandırması için Sait Dursun Deliktaş’tan özel olarak ricada bulunan Başkan Bahar, şunları söyledi: “Kırkgöz Sanayi Sitesi’nde yaklaşık 4 bin çalışan var. Burası Organize Sanayi Bölgesi’nin de önemli bir tedarikçisi. Organize Sanayi’nin bu kadar iyi çalışmasının bir sebebi de Kırkgözdür. Dolayısıyla yol sorununun çözülmesi Organize Sanayi için de çok önemlidir. Kış şartları başlamadan bu sorunu çözmemiz gerekiyor. Artık geçmişi konuşmayı bırakıp bu sorunu çözmeye odaklanmalıyız. Ben Antalya Ticaret ve Sanayi Odası ve Antalya Organize Sanayi Bölgesi Başkanı olarak bu konu çözüme kavuşana kadar takipçisi olacağım. Biz bu işin üstündeyiz.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

two × five =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.