“Barofest Yaza Merhaba” konseri Konyaaltı’nda gerçekleştirildi

“Barofest Yaza Merhaba” konseri Konyaaltı’nda gerçekleştirildi
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.07.2023
4
A+
A-

Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Barosu iş birliğiyle bu yıl ikincisi yaşama geçirilen “Barofest Yaza Merhaba” etkinliği açılış konseriyle başladı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “İyi ki avukatlar var. İyi ki bir gün dünyanın her yerinde adaletin gerçekleşeceğine dair umudumuz var’’ dedi.

Konyaaltı Belediyesi, HayatPark’ta çeşitli açık hava etkinliklerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. HayatPark, üç gün sürecek “2. Barofest Yaza Merhaba” konserlerinin ilk gününde Antalyalı müzikseverleri bir araya getirdi. Konyaaltı Belediyesi ve Antalya Barosu iş birliği ile yaşama geçirilen etkinliğin ilk gününde Antalya Barosu’nun grubu “Full House” ile Adana Barosu’nun grubu “Resen” sahne aldı.

Taşınabilir sandalyeleriyle konser alanını dolduran müzikseverler, sahne alan grupların seslendirdiği yerli ve yabancı şarkılara eşlik etti. Etkinliğe aileleriyle birlikte gelerek konserin tadını çıkaran çocuklar, hareketli şarkılarla dans ederek renkli görüntüler oluşturdu.

Konser öncesinde konuşan Başkan Esen, meslektaşlarıyla, baro yönetimiyle ve konsere katılan sanatseverlerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi. Avukatların siyasette, sanatta, en önemlisi de adaletsizliğin olduğu her yerde olduğunun altını çizen Başkan Esen, şunları söyledi:

“Avukatlık, adaletin tecelli etmesini sağlayan iddia, savunma ve yargı ayaklarından bir tanesi olan savunma ayağıdır. Tıpkı, muhasebecilik gibi, eczacılık gibi, hekimlik gibi serbest bir meslektir. Her ülkede olduğu gibi, bizim ülkemizde de istenmeyen şeyler olduğunda, bu mesleğin mensupları bir reaksiyon gösterir. Bizim gibi ülkelerde, tüm meslek gruplarının, kendi mesleklerini icra etmelerinin dışında, kendi meslekleriyle ilgili topluma rahatsızlık veren konularda reaksiyon göstermek gibi de görevleri vardır. Bu reaksiyon da, neredeyse kendi mesleklerini icra etmek kadar zamanlarını alır, çünkü bu denli sık ihlallerle karşılaşılır. Çünkü bunu görev edinmişlerdir. Mesleklerini icra etmelerinin dışında böyle bir görevleri vardır. Hemen hemen her konuda görüş bildirirler, tepki koyarlar, doğruyu gösterirler. İşte o kurum ve meslek avukatlıktır ve barolardır. Avukatlık mesleğini, içindeki adalet duygusunu hiç şaşırtmadan doğru bir şekilde yansıtan, toplum için önemli olan konulara duyarsız kalmayan tüm meslektaşlarıma ve sevgili arkadaşım, kardeşim Antalya Barosu Başkanı’m Hüseyin Geçilmez’in şahsında tüm barolara teşekkür ediyorum. İyi ki varlar. İnsanlar, savunmanın ne kadar önemli olduğunu kendilerini savunacak duruma geldiklerine anlarlar ama onlar her zaman ve her yerde, kişinin ne olduğuna bakmaksızın onların yanında olurlar. İyi ki avukatlar var. İyi ki, bir gün dünyanın her yerinde adaletin gerçekleşeceğine dair umudumuz var.”

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

12 − 10 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.