Bakan Kurum açıkladı: TOGG için yeni atılım!

Bakan Kurum açıkladı: TOGG için yeni atılım!
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.12.2022
106
A+
A-

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, ‘2. Tesis Yönetim Zirvesi ve Ödül Töreni Programı’na katıldı. Programda konuşan Bakan Kurum, TOGG’a da değindi.

Sancaktepe’de Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) tarafından ‘2. Tesis Yönetim Zirvesi ve Ödül Töreni Programı’ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un katılımıyla gerçekleşti. Programa aynı zamanda Sancaktepe Belediye Başkanı Av. Şeyma Döğücü, Türkiye Kentsel Tesis Yönetim Derneği (TRKTYD) Genel Başkanı Suat Sandalcı ve STK temsilcileri katıldı.

“500 bin konutumuzu, 1 milyon konut amaçlı arsa ve 50 bin işyerimizi ülkemize, milletimize kazandırıyoruz”

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini yaptıklarını söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “2007 yılında Kat Mülkiyeti Kanununda, toplu yapıların yönetimine dair ortak yerlerin kullanımı, vaziyet plan ve projeleri, yönetim planı değişiklikleri, ortak giderlere katılım gibi bir çok düzenlemeler yapıldı. Sitelerde yürütülen yönetim hizmetlerine dair gerekli kuralların belirlenebilmesi amacıyla; Adalet Bakanlığımız ile ortak bir çalışma yürütüyoruz. bakanlıklarımızla yapılacak her türlü çalışmaya da destek olduğumuzu bilmenizi özellikle istiyorum. Bu anlamda Bakanlık olarak, bu alanda faaliyet gösteren tüm şirketlerimizin ve sektörümüzün yanında olduğumuzu belirtmek isterim. “Çevreye Saygılı İklim Dostu Şehirler” hedefimiz doğrultusunda çevreye ve iklime duyarlı, güvenli, sağlam, kimlikli yapılara sahip, kültürel değerlerini yaşatan şehirler inşa etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini yaparak; 500 bin konutumuzu, 1 milyon konut amaçlı arsa ve 50 bin iş yerimizi ülkemize, milletimize kazandırıyoruz. Bu konut projelerinin birçoğu adeta bir mahalle büyüklüğünde siteler olacak. Buralarda da siz değerli kardeşlerimize ihtiyaç olacak“ dedi.

REKLAM ALANI