Ayhan Barut: “Emeklilerimiz kirasını ödeyemez duruma getirilmiştir”

Ayhan Barut: “Emeklilerimiz kirasını ödeyemez duruma getirilmiştir”
REKLAM ALANI
Yayınlama: 11.07.2023
Düzenleme: 11.07.2023 14:49
1
A+
A-

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, emekli maaşlarındaki artış oranına tepki göstererek “Emeklilerimizi AKP iktidarı ağlatıp süründürmeye devam ediyor. Ellerin emeklileri, yani yabancı ülkelerin emeklileri ülke ülke turist olarak gezip gününü gün ederken, bizim emeklilerimiz kirasını ödeyemez, faturalarını karşılayamaz, torunlarına harçlık veremez duruma getirilmiştir” dedi.

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, emekli maaşlarındaki artış oranına tepki gösterdi.  Yüksek enflasyon ve zamlarla emeklilerin alım gücünün düştüğüne dikkat çeken Barut, bugün şu açıklamayı yaptı:

“Bir ömür boyu çalıştılar, ülkesi ve milletine hizmet ettiler ama elleri öpülesi emeklilerimizi AKP iktidarı ağlatıp süründürmeye devam ediyor. Ellerin emeklileri, yani yabancı ülkelerin emeklileri ülke ülke turist olarak gezip gününü gün ederken, bizim emeklilerimiz kirasını ödeyemez, faturalarını karşılayamaz, torunlarına harçlık veremez duruma getirilmiştir.

“EMEKLİLERİ ENFLASYON VE ZAMLARA EZDİRENLERE TEPKİSİZ KALMAYACAĞIZ”

AKP iktidarı bu düzen sürsün diye son maaş zamlarında emeklileri maalesef yine unuttu. Yüzde 25 zam diyerek en düşük emekli maaşını yine aynı oranda 7500 lira yaptı. Bunlar aklımızla alay ediyor. Bu yetmezmiş gibi işçi, Bağ-Kur ve memur emeklilerine de refah payı vermediler. Hayatını çalışarak ülkesi ve halkına adayan emeklilerin maaşlarına yapılan zam artış oranları kabul edilemez. Herkes biliyor ki gerçek veriler açıklansa, emeklilerimize en az yüzde 50 zam verilmesi gerekiyordu. Ama AKP iktidarı ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışıyor. Halkı olduğu gibi emeklilerimizi de yüksek enflasyon ve fahiş zam karşısında ezdiriyorlar ve buna da tepkisiz kalmaya razı ediyorlar. Bu tuzu kuru beyzadelere boyun eğmeyeceğiz.”

“MAAŞ VE ÜCRETLER İNSANCA YAŞAM DÜZEYİNE ÇIKARILSIN”

Emekliler ve çalışanlar için insanca yaşam talebini yineleyen Barut, “Kiralardan faturalara her kalemdeki fahiş zamlar geri çekilsin. Elektrik, akaryakıt, doğal gaz ve suda KDV kaldırılsın. Getirilen ek vergiler, artan harçlar iptal edilsin. Faturalarını ödeme zorluğu çeken emeklilerimize ve herkese destek verilsin. Yüksek enflasyon ve fahiş zamlarla halkın alım gücünün düştüğü gerçeği ortadayken, maaş ve ücretleri hızla eriyen çalışan ve emeklilerin gelirleri insanca yaşam düzeyine çıkarılsın” diye konuştu.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

20 − 1 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.