Avrupa Şampiyonu her kulvarda iddialı

Avrupa Şampiyonu her kulvarda iddialı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 07.08.2023
2
A+
A-

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Avrupa Şampiyonu Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı’nın bu sezon tüm kulvarlarda iddialı olduğunu söyledi. 

Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı ile sezon öncesi bir araya gelen Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, elde ettikleri sportif başarılarla Türkiye’de kadınların neler başardığını tüm dünyaya göstermek istediklerini ifade etti. Esen, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek kadın hentbolunda kazandıkları Avrupa Kupası’nı da tüm kadınlara armağan ettiklerini ifade etti. 

Önceki sezon son derece güzel başarılar kazandıklarını ifade eden Başkan Esen, Avrupa Kupası’nın yanı sıra Süper Lig’de de ikincilik elde ettiklerini dile getirdi. Takımın başarılardan dolayı çok mutlu olduklarını belirten Esen, oyunculara yönelik şöyle konuştu: “Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek Avrupa Kupası aldınız. Çok sevindik, çok mutlu olduk. Türkiye Süper Ligi’nde de her ne kadar şampiyon olmadıysak da ikinci olduk. Bu da bizi çok mutlu etti. Dolayısıyla o da aslında küçük bir başarı değil önemli bir başarı. Yani bir sezona hem Avrupa Kupası’nı hem de Türkiye ikinciliğini sığdırdık. Ama bunlar kadar beni mutlu eden şey takımdaki uyum ve huzurdu. Bu bizim için çok önemli. Siz uyum içeride çalıştığınız sürece sportif başarı daha kolay gelir. Türkiye’nin en iyi hocası ve sporcuları bizde. Gelecek sezon çok daha iyi başarılar elde edeceksiniz. Benim size güvenim tam.”

‘DAHA TECRÜBELİ BİR TAKIMIZ’

Yaptıkları transferler ile daha güçlü ve tecrübeli bir takım kurduklarını dile getiren Konyaaltı Belediyesi SK Kadın Hentbol Takımı Başantrenörü Birol Ünsal, tespit ettikleri eksikler doğrultusunda yeni transferler yaptıklarını kaydetti. Ligin 26 Ağustos’ta başlayacağını belirten Ünsal, hem Türkiye’de hem de Avrupa’da iddialı olduklarını söyledi. Avrupa Kupaları’nda bazı değişikliklerin yapıldığını ifade eden Ünsal, “Avrupa Kupaları’nda geçen yıl 128 takım mücadele ederken bu yıl sayıyı ülke puanlarını baz alarak 64 takıma düşürdüler. Biz her kulvarda iddialıyız. Konyaaltı’na yakışacak şekilde bir mücadele sergileyeceğiz” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

17 − 1 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.