AŞIK VEYSEL, KONYAALTI’NDA ANILACAK

AŞIK VEYSEL, KONYAALTI’NDA ANILACAK
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.07.2023
10
A+
A-

Aşıklık geleneğinin önemli değerlerinden biri olan halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, Konyaaltı Belediyesi’nin Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi ile birlikte düzenleyeceği gecede türkülerle anılacak. Gecede, Dertli Divani, İlkay Akkaya ve Mustafa Özarslan sahne alacak.

2023, büyük halk ozanı ‘Aşık Veysel Yılı’ ilan edildi. Büyük usta, vefatının 50’nci yılında Konyaaltı Belediyesi’nin Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi, Aşık Veysel Kültür Derneği ve Sivrialan Kültür ve Dayanışma Derneği ile birlikte düzenleyeceği etkinlikte sevilen sanatçıların seslendireceği türkülerle anılacak.

ÜÇ SANATÇI SAHNEDE

Aşıklık geleneğinin önemli temsilcilerinden olan Aşık Veysel’in türkülerinin de seslendirileceği gecede, Dertli Divani, İlkay Akkaya ve Mustafa Özarslan sahne alacak. UNESCO 2023 Aşık Veysel Yılı Etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser, 13 Temmuz perşembe günü Konyaaltı Açıkhava Tiyatrosu’nda saat 20.00’de ücretsiz olarak dinleyicilerle buluşacak.

“BU TOPRAKLARDAN VEYSEL GEÇTİ”

Birbirinden değerli üç sanatçı ile Aşık Veysel’in anılacağı geceye bütün Antalyalıları davet eden Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Birleşmiş Milletler’e bağlı olan UNESCO, 2023’ü Aşık Veysel Yılı olarak belirledi. Aşık Veysel’in müziği ve sesi sadece ülkemizde değil, dünya çapında da tanınıyor ve saygı görüyor. Ne mutlu bizlere ki bu topraklardan Aşık Veysel gibi ozanlar geçmiş” dedi.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

1 + nine =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.