ANTGİAD Başkanı Sert: Dünya ekonomisinde yerimizi almalıyız

ANTGİAD Başkanı Sert: Dünya ekonomisinde yerimizi almalıyız
REKLAM ALANI
Yayınlama: 21.12.2022
Düzenleme: 21.12.2022 13:17
102
A+
A-

 

ANTALYA,(DHA) – ANTALYA Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) Olağan Genişletilmiş Üye Toplantısı konuğu Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu oldu. ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, misafirler ve üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, “Yeni Dünya, Yeni Tüketici, Yeni Şirket” konuşuldu. ANTGİAD Başkanı Sert, “Engellere karşı direnen, sorunlara çözümler üreten, korkusuz ve uyanık bir şekilde dünya ekonomisinde yerimizi almalıyız” dedi.

Toplantının açılışında konuşan ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, “Teknoloji günden güne gelişen ve hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen bir kavram. Bu kavram iş dünyasını da yakından ilgilendirmekte. Biz genç iş insanları, çağın gerekliliklerini takip edip bu yönde kararlar alıp, işletmelerimizin geleceği açısından da son derece kritik bir öneme sahip olan teknolojik gelişmeleri yakından takip etmek durumundayız. Yeni Dünya’da bizleri neler bekliyor, şirketler ve tüketiciler bu gelişmelerin karşısında nereye evrilecek kendisinin öngörüsü bilgi ve birikimiyle haberdar olacağız” dedi.

BİLİM VE AKLIN IŞIĞIN SORUNLARA ÇÖZÜMLER

“Bilim ve aklın ışığından yararlanmayan ve özgür düşünemeyen bir toplum, sadece teknolojik açıdan değil, toplumsal gelişmişlik düzeyi açısından da geride kalır” diyen ANTGİAD Başkanı Sert, sözlerine şöyle devam etti;

“Sorgulayan ve özgür düşünen her birey, yaratıcı fikir ve düşüncelerle ahlaki değerleri geliştirir. Böylelikle hem teknolojik gelişmelerin hem de toplumsal gelişimin önünü açar. ANTGİAD olarak şehrimize ve ülkemize bu bakış açısıyla hizmet etmeye çalışıyoruz. Bilim ve aklın ışığından yararlanarak toplumsal sorunlara çözümler üretiyor, aynı zamanda birbirimizin gelişimine katkı koymaya gayret gösteriyoruz. Ne mutlu ki 32 yıl önce aynı bakış açısı ve vizyonla kurulan derneğimiz bugün de günden güne güçlenen yapısıyla, ürettiği projelerle şehrimize değer katmakta ve üyelerinin vizyonunu yansıtmaya devam etmektedir.”

‘EYLEMDE DE SÖYLEMLERİNİ HAYATA GEÇİREN BİR ŞEHİR OLMALIYIZ’

“Albert Einstein bu durumu şöyle ifade ediyor; İnsanların ağzından çıkanları dinlemeyin, tüm dikkatinizi yaptıklarına verin diyor. Bizler de genç iş insanları olarak, söylediklerimizi eylemlerimize dönüştürmeye var gücümüzle çalışıyor, şehrimize örnek olmaya çaba sarf ediyoruz. Bu gücü de elbette ki üyelerimizden alıyoruz.

Teknolojiye ayak uydurabilmek ve dünya ile rekabet edebilmek için, adil rekabet ortamının sağlanması, bilime ve ar-geye yatırım yapılması, hukukun her türlü kişi ve kurumdan üstün olduğu, eleştiren ve sorgulayan bireylerin yetiştiği bir toplum olmanın gerekliliği, zannediyorum bugün bu salondaki herkesin kabulüdür. Bunu sağlamak içinde bize düşen; adalet karşısında eşitliği savunan, fikri ve vicdanı hür genç iş insanları olmalı, mücadeleden yorulmayan bir anlayışla yarının emanetini bugün geliştirerek gelecek nesillere devredebilmeliyiz. Engellere karşı direnen, sorunlara çözümler üreten, korkusuz ve uyanık bir şekilde dünya ekonomisinde yerimizi almalıyız. Artık teknolojik gelişmeler daha hızlı ve bilgi çok hızlı yayılıp gelişiyor. Tv kullanımı 22 yılda 50 milyon kişiye ulaşırken bir video oyunu sadece 19 günde 50 milyon kişiye ulaşabiliyor. Bu gelişmeleri doğru analiz etmeli ve rekabetin giderek zorlaştığı bir dünyada katma değeri yüksek bir ticaret anlayışını hayata geçirmeliyiz. Bunu da Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere olan mirasıyla başarabiliriz. Bu mirası izninizle hatırlatmak istiyorum.

‘Ben manevi miras olarak hiçbir ayet, hiçbir dogma, hiçbir donmuş kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, ilim ve akıldır’ demiştir.”

ANTGİAD Başkanı Sert’in ardından toplantı konuğu Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu, teknolojik gelişmelerle ilgili bilgiler verdi ve tecrübelerini aktardı. Teknoloji yazarı Kuzuloğlu, sunumunun ardından üyelerin sorularını cevapladı. ANTGİAD Başkanı Osman Sert tarafından, günün anısına konuk Serdar Kuzuloğlu’na teşekkür hediyesi takdim edildi. Ayrıca ANTGİAD’a katılan yeni üyelerin, ‘üyelik belgeleri’ takdim edildi. Toplantı fotoğraf çekimiyle sona erdi.(DHA)

REKLAM ALANI