Antalya’da sıcaklık düşecek, nem artacak

Antalya’da sıcaklık düşecek, nem artacak
REKLAM ALANI
Yayınlama: 24.07.2023
2
A+
A-

ANTALYA‘da mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığının çarşambadan itibaren 6 ila 8 derece arasında azalıp, 35 dereceye kadar düşmesi, nem oranının ise yüzde 80’e kadar ulaşması bekleniyor.

ANTALYA’DA MEVSIM NORMALLERI UZERINDE SEYREDEN HAVA SICAKLIGININ CARSAMBADAN ITIBAREN 6 ILA 8 DERECE ARASINDA AZALARAK 35 DERECEYE KADAR DUSMESI, NEM ORANININ ISE YUZDE 80’E KADAR ULASMASI BEKLENIYOR.(FOTO:ANTALYA-DHA-ARSIV)

Yurt genelinde etkili olan sıcak hava dalgası ile sıcaklıklar, geçen hafta mevsim normalleri üzerinde seyretti. Yurdun bazı noktalarında sıcaklık rekorları kırıldı. Turizm kenti Antalya’da da sıcaklıklar 40 derecenin üzerinde seyretti, dün ise kent merkezinde 44.9 dereceye kadar ulaştı. Haftaya yine sıcak havayla başlayan kentte çarşamba gününden itibaren sıcaklığın 6 ila 8 derece arasında azalıp, mevsim normallerine dönmesi bekleniyor. Meteoroloji 4’üncü Bölge Müdürlüğü verilerine göre; çarşamba gününe kadar 40 derece üzerinde olması beklenen hava sıcaklığının, perşembe günü 35 dereceye kadar düşmesi beklenirken, düşük seyreden nem oranının ise yüzde 80’lere kadar ulaşacağı tahmin ediliyor. (DHA)

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

eighteen + 18 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.