ANTALYA BÜYÜKŞEHİR TOPLU ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK Mİ?

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR TOPLU ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZEBİLECEK Mİ?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 22.06.2023
Düzenleme: 22.06.2023 11:37
216
A+
A-

Portakal Haber olarak Antalya‘nın sorunlarını ele almaya devam ediyoruz. Son günlerin en büyük problemi olan toplu ulaşım konusunda vatandaşlara mikrofon uzattık. Antalya halkı toplu ulaşımdaki sorunları belirtti. Şoförlere de mikrofon uzattık ve onların yaşadığı sorunları da ele aldık. Yetkili mercilere ulaşma çabamıza rağmen kendilerinden randevu alamadık. Haberimizde Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım biriminden de açıklama olmasını isterdik.

Bilindiği üzere dün, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Konyaaltı- Lara- Kundu arası 22 kilometrelik 5. etap raylı sistem projemizi tamamlayarak bakanlığa izin için sunduk. Ayrıca 2’si elektrikli olmak üzere 62 yeni otobüs alarak toplu taşıma sistemimizi güçlendirdik” açıklaması yaptı.

Antalya’da siyah plakalı 303 otobüsle hizmet vereceklerini kaydeden Başkan Böcek, “Ulaşımda 492 esnafımızın otobüsü bulunuyor. 360’ı aktif ve 240’ı çalışıyor. Onlarla da toplantı yapacağım. Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımıza kilometre başı 2.5 lira veriyoruz. Ayda 6.5 milyona liraya yakın esnafa destek veriyoruz. Öğrenci ücreti zam yapmadan devam edecek. Esnafın akaryakıt, maaş ödemeleri gibi giderleri var. Tüm illerde ulaşım büyükşehir belediyelerine ait olmalı. Otobüsler Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin olmalı, hizmeti biz vermeliyiz. Otobüs ile ‘T plaka’ takası son derece yanlış. Bu şekilde uygulama yapılacağı gibi söylentiler benim de kulağıma geliyor. Ağzımdan çıkmayan şey doğru değildir. Ulaşım esnafı dikkatlice çalışacak. Ulaşım esnafımızı da kimse kandırmayacak. Sorun olursa otobüsleri Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak alacağız” dedi.

Büyükşehir Belediyesi’nin bu hamlelerden sonra toplu ulaşımdaki sorunları çözülüp çözülemeyeceği büyük merak konusu. Dileriz Antalya halkının yaşadığı bu sorun en kısa zamanda çözüme kavuşur.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

20 − seventeen =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.