Ali Yeşildağ Kimdir?

Ali Yeşildağ Kimdir?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 06.05.2023
Düzenleme: 06.05.2023 18:39
157
A+
A-

Ali Yeşildağ, seçime günler kala milyar dolarlık ifşa videosuyla gündemde yerini alan isimlerden biri oldu. Peki, Ali Yeşildağ kimdir? Ali Yeşildağ neden gündemde? Hasan Yeşildağ’ın Kardeşi Ali Yeşildağ kaç yaşında, nereli?

Seçime son 7 gün kala tüm ülkenin nabzı siyasi partiler çerçevesinde ve siyaset gündeminde atmaktadır. Bu süre boyunca da siyaset hakkında dair yapılan her yorum gündeme bomba gibi düşmektedir. Ali Yeşildağ da bu siyaset gündeminin havasını etkileyecek yorumlarda bulunmuştur. Bu nedenle de Youtube’da yayınladığı bir video ile dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri haline gelmiştir. Peki, Ali Yeşildağ kimdir ve nerelidir? Ali Yeşildağ’ın ailesi ve hayatı merak edilen konulardan biri haline geldi. İşte, Ali Yeşildağ hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar Portakal Haber’de.

Ali Yeşildağ Kimdir? Ali Yeşildağ Kaç Yaşında, Nereli?

Son 24 saatte en çok konuşulan isimlerden biri haline gelen Ali Yeşildağ, 1961 yılında memleketi olan Rize’de dünyaya geldi. Ali Yeşildağ birçok farklı sektörde faaliyet göstermiştir. Bu nedenle de Yeşildağ’ın 1990 yılından itibaren iş piyasasında aktif rol oynamaktadır. Örneğin, kendisinin halı saha işletmeciliği, gıda ve inşaat sektörlerinde faaliyet gösteren şirketleri bulunmaktadır.

Bununla birlikte, Ali Yeşildağ, Hasan Yeşildağ ve Zeki Yeşildağ’ın kardeşidir. Yeşildağ’ın öz abisi olduğunu söylediği Hasan Yeşildağ’ın ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Pınarhisar Cezaevi’nden arkadaşı olduğu bilinmektedir. Ayrıca o dönem korumalığını da yapmıştır.

Hasan Yeşildağ Kimdir?

Öte yandan, Hasan Yeşildağ ve Zeki Yeşildağ 2017 yılından itibaren Türk Medya Grubunu ellerinde tutmaktadır. Örneğin, Hasan Yeşildağ, Star, Akşam ve Güneş gibi gazetelerin ve 24-360 gibi TV kanallarının sahibidir. Bununla birlikte, Hasan Yeşildağ, bir dönem Kasımpaşa ve Rize Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenmiştir. Ayrıca AK Parti Yönetim Kurulu Üyeliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği görevlerini de üstlendiğine dair bilgiler bulunmaktadır.

Yeşildağ ve Recep Tayyip Erdoğan

Bir diğer yandan ise Hasan Yeşildağ’ın ismi geçtiğimiz yıllarda Sedat Peker’in videolarında da gündeme gelmiştir. Ali Yeşildağ yayınladığı videoda ise ‘’ Tayyip ağabeyin en büyük özelliği şudur; sizin paranızı çalar, size kendini alkışlatır. Havaalanından 1 milyar dolar indiriyor. Sonra diyor ki; ‘görüyor musunuz? 3 milyar dolar! Nereden nereye’ diyor. Eee cebe indirdiğin 1 milyar dolar ne olacak? ‘’ gibi ifadeler kullandı. Bu ifadelerden sonra ise seçime günler kala siyaset kazanının altı yeniden harlandı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

3 × four =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.