AKUT’TA İLKLER YÖNETİM KURULU DEĞİŞİKLİĞİ İLE DEVAM EDİYOR

AKUT’TA İLKLER YÖNETİM KURULU DEĞİŞİKLİĞİ İLE DEVAM EDİYOR
REKLAM ALANI
Yayınlama: 09.01.2023
Düzenleme: 12.01.2023 16:41
113
A+
A-

AKUT Arama Kurtarma Derneği 25 Aralık 2022 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul ile yeni yönetim kurulunu seçti. Kurulun, 2 Ocak 2023 tarihindeki ilk toplantısında, Zeynep Yosun Akverdi, AKUT’un yeni ve ilk kadın yönetim kurulu başkanı olarak görevlendirildi. 

İkinci başkanlığa Esra Üstünkaya getirilirken, Genel Sekreter olarak da Didem Tandaç seçildi. Çağlar Öğünç Saymanlık görevini üstenirken, Tugay Yılmazberk, Özgür Çelik ve Serkan Kaya yeni yönetim kurulu üyeleri arasında yerini aldı. Böylelikle AKUT Arama Kurtarma Derneği’nde, ilk defa, yönetimin üst kademelerinde kadın ağırlıklı bir görevlendirme yapıldı. 

Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi, “Yönetim kurulu olarak AKUT’un, ulusal ve uluslararası arenada rekabet gücünün artırılması ve sistemsellik, lider-eğitmen-operasyonel gönüllü kaynağının güçlendirilmesi gibi konularda ‘Daha iyisini nasıl yapabiliriz?’ mottosuyla yola çıktık” dedi. Amaçlarının, AKUT’un ülkemizde öncü ve lider, dünyada ise parmakla gösterilen yenilikçi ve rekabetçi bir kurum olarak güçlenmesi olduğuna dikkat çeken Akverdi, farklı yetkinliklere sahip yedi yönetim kurulu üyesi ile birlikte; geniş bir gönüllü grubu ve Türkiye genelindeki tüm ekiplerle güçlü bir takım çalışması yürüteceklerini sözlerine ekledi. 

Akverdi, Türk Milleti’nin güvenini kazanmış bir kurum olan AKUT’un, ülkemizde ve dünyada, ihtiyaç duyulan her an “Yardıma Uzanan El” olmak için çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerinin, din, dil, ırk ayrımı yapmayan,  siyaset üstü tam bağımsız duruşlarından ve ilkelerinden her ne olursa olsun taviz vermeyeceklerinin altını çizdi.

23 yıldır AKUT Arama Kurtarma Derneği gönüllüsü olan yeni Yönetim Kurulu Başkanı Zeynep Yosun Akverdi, en son Köpekli Arama Grubu İstanbul Sorumlusu olarak görev almaktaydı. 

AKUT Hakkında

AKUT Arama Kurtarma Derneği, kurulduğu 1996 yılından bu yana gerçekleştirdiği 4.488 operasyonda, 4.618 insanın hayatını kurtardı. Yaşamın kutsal ve en değerli olduğunun bilinciyle 1.741 hayvanın da kurtarılmasını sağladı. Her yıl toplumu bilinçlendirmek ve afetlere karşı daha dayanıklı bir Türkiye yaratmak için 100 binlerce kişiye ‘’Temel Afet Bilinçlendirme ve Deprem Seminerleri’’ vermeye devam ediyor. 

Birleşmiş Milletler tarafından akredite edilmiş Türkiye’deki ilk kuruluş olarak yardım çağrısı aldığı yurtdışı afetlerinde de ülkemizi başarıyla temsil ediyor. Tamamen gönüllülük esasıyla yürüttüğü tüm eğitim, operasyon, malzeme vb. ihtiyaçlarını ise destekçilerinin bağışlarıyla karşılıyor.  

AKUT Arama ve Kurtarma Derneği Basın İlişkileri Birimi basiniliskileri@akut.org.tr

REKLAM ALANI