Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na ‘yürüyüş’ yanıtı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’dan Kılıçdaroğlu’na ‘yürüyüş’ yanıtı
REKLAM ALANI
Yayınlama: 12.12.2022
105
A+
A-

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 6 yaşında evlilik ve cinsel istismar sonrası kamu kurumlarının harekete geçmemesine tepki olarak Adalet Bakanlığı önüne yürüdü. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü sonrası açıklama yaptı. Sabah saatlerinde partisinin milletvekillerini TBMM’de acil toplantıya çağıran CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanlığı önüne yürüdü. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kılıçdaroğlu’nun yürüyüşü sonrası açıklama yaptı. Bozdağ, şunları söyledi:

– CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah da Adalet Bakanlığı’na yürüdü. Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanlığı’ndan randevu istemedi.

– Eğer randevu istemiş olsaydı kendisine randevu verirdim. Randevusuz geldiği halde görüşmek isteseydi, kendisiyle yine görüşürdüm.

– Sayın Kılıçdaroğlu, Adalet Bakanı ile görüşme yerine basın açıklaması ile yetindi. Canı sağolsun. Biz, memleketimizin her meselesini Türkiye’nin ikinci büyük partisinin Genel Başkanı’yla her daim görüşmeye ve konuşmaya hazırız.

– Adalet Bakanlığı olan biten hakkında sessiz kalmadı. Ama belli ki Sn .Kılıçdaroğlu’na doğru bilgi aktarılmıyor. O yüzden yaptığım açıklamayı bir de buradan yazayım:

– Çocuğun cinsel istismarı; din, ahlak, hukuk ve kültür dahil ne kadar mukaddes değerimiz varsa hepsini çiğnemektir.

MAHKEME İDDİANAMEYİ KABUL ETTİ

– Çocuğun cinsel istismarı, bir insanlık suçudur. Mağdure Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunmuş, Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmış, gerekli tahkikatı yapmış,
iddianame hazırlamış ve mahkemeye sunmuş, mahkeme iddianameyi kabul etmiş ve yargılama sürecini başlatmıştır.

– Yargılama süreci, kanunlarımızın öngördüğü usulde devam ediyor. Yargılama sonunda maddi hakikat, ortaya çıkacaktır. Yargıya güvenelim, yargılama sonucunu bekleyelim. Yargılama sonucunda hak da adalet de yerini bulacaktır.

REKLAM ALANI