Abdulkadir Kart Kimdir?

Abdulkadir Kart Kimdir?
REKLAM ALANI
Yayınlama: 10.05.2023
101
A+
A-

Abdulkadir Kart, seçime günler kala gündeme bomba gibi düşen Ali Yeşildağ’ın ifşa videolarında yer alan isimlerden biri oldu. Peki, Abdulkadir Kart kimdir? Abdulkadir Kart neden gündemde? Abdulkadir Kart kaç yaşında, nereli?

Seçime son 5 gün kala tüm ülkenin nabzı siyasi partiler çerçevesinde ve siyaset gündeminde atmaktadır. Bu süre boyunca da siyaset hakkında dair yapılan her yorum ve isim gündeme bomba gibi düşmektedir. Ali Yeşildağ da bu önemli isimlerden biri haline gelmiştir. Özellikle son günlerde kendisi siyaset gündeminin havasını etkileyecek yorumlarda bulunmuştur. Bu nedenle de Youtube’da yayınladığı videolar ile dikkatleri üzerine çeken isimlerden biri haline gelmiştir. Videolarda adı geçen kişilerden biri de Abdulkadir Kart oldu. Peki, Abdulkadir Kart kimdir ve nerelidir? Abdulkadir Kart’ın ailesi ve hayatı merak edilen konulardan biri haline geldi. İşte, Abdulkadir Kart hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntılar Portakal Haber’de.

Abdulkadir Kart Kimdir? Abdulkadir Kart Kaç Yaşında, Nereli?

Son 24 saatte en çok konuşulan isimlerden biri haline gelen Abdulkadir Kart, 1964 yılında Rize’de dünyaya geldi. Böylece Abdulkadir Kart, Müesser ve Nejdet Kart çiftinin oğludur. Abdulkadir Kart, Rizeli bir aileye mensuptur. Bir diğer yandan Abdulkadir Kart’ın ilk, orta ve lise öğrenimi aynı şekilde Rize de geçmiştir.

Öte yandan, Abdulkadir Kart üniversite yıllarını ise Elazığ’da geçirmiştir. Kendisi lisans öğrenimini Fırat Üniversitesi’nin Mühendislik Fakültesi’nde İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak tamamlamıştır. Özel yaşamında ise Abdulkadir Kart iyi derecede İngilizce bilmektedir. Üstelik kendisi evli ve 1 çocuk babasıdır.

abdülkadir kart

Abdulkadir Kart’ın Kariyer Hayatı

Abdulkadir Kart, kariyer hayatı mühendis ve siyasetçi olarak devam ettirmiştir. Üniversite mezuniyetinin ardından bir süre serbest bir şekilde mühendis olarak çalışmıştır. Daha sonraki yıllarda ise Abdulkadir Kart siyasi yaşamını Adalet ve Kalkınma Partisi çatısı altında devam ettirmiştir. Böylece 3 Kasım 2002 seçimlerinde memleketi olan Rize’den milletvekili adayı olmuştur. Bununla birlikte Rize’den AK Parti’nin XXII. Dönem Rize Milletvekili seçilmiştir. Son olarak eklemek gerekirse, Abdulkadir Kart bir dönem (03.11.2002 – 22.07.2007) TBMM’de parlamento çalışmalarına katılarak milletvekilliği yapmıştır.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

twenty − 16 =

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.